Segítő Angyalok: példaképek a hétköznapi embernek, hősök a rászorulónak
Van egy tízezer fős közösség Székelyföldön, amelynek tagjai mindig készen állnak seg...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Székelyföld autonómia-statútumát 2019. december 18-án nyújtották be a parlamentbe Kulcsár-Terza József és Bíró Zsolt, a Magyar Polgári Párt (MPP) RMDSZ-színekben képviselői mandátumot nyert törvényhozói. A tervezetet február végén megtárgyalta az emberjogi bizottság, ahol – először a történelemben – RMDSZ-en „kívüli” szavazatot is kapott, és szinte átment: egy tartózkodás mellett három támogató és négy ellenszavazattal bukott el.
A jogszabályt azóta nem tűzte napirendre a plénum. Az alkotmány 75. cikkelye értelmében, ha egy tervezetet 45 napig nem tárgyal meg az első ház plénuma, akkor az hallgatólagosan elfogadottnak számít, azaz függetlenül attól, hogy mit tárgyaltak a szakbizottságokban, az eredetileg benyújtott formában átkerül a másik házba.
– Szerintem ez jó hír, arra figyelmeztet, hogy járványidőben sem feledkezhetünk meg a nemzeti ügyeinkről, a szenátusban pedig, ahol már nem lehet hallgatólagos elfogadás, ki kell állni, és meg kell védeni – nyilatkozta megkeresésünkre Kulcsár-Terza József.
Benkő Erika azt mondja, jobb szerette volna, ha vitára kerül sor.
– Sajnálom, hogy nem volt alkalmunk a plénumban is érvelni az autonómia mellett úgy, ahogyan azt a bizottságban is tettük, mert azzal talán lebontottunk volna még egy téglát a minket elválasztó falból, ez most a szenátorokra marad – mondta képviselő.
Székelyföld autonómia-statútumát 2017. december 22-én is benyújtotta be a parlamentbe Kulcsár-Terza József.