Kovasznan is ugyanez a helyzet. Egetik a rongyokat, gumit, lapit, szemetet, estenkent olyan bakelit, egett gumiszag van, hogy nem lehet szelloztetni.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az igazgató szerint olyan civil szervezetekről van szó, amelyek csak a támogatások elnyerése végett jöttek létre, és amelyek tagjai táskával a hátukon mérik a levegő minőségét.
Miután egy évvel korábban már volt egy hasonló eset, Neagu ezúttal arra reagált, hogy egy nő a közösségi hálón rontja a közhangulatot azzal, hogy saját mérései szerint az Oltmező utcán (a Csíkszereda felé vezető úton) szennyezett a levegő.
A környezetvédelmi hivatalnak két mérőállomása is van, egyik a városi levegőminőséget, a szálló részecskéket méri, másik a vidékit, ellenőrzött körülmények között, állandó hőmérsékleten, rendszeresen cserélt szűrőkkel: egyiknek az adatai sem adnak okot aggodalomra, annak ellenére, hogy például az egyik a nagy forgalmú 12-es országút mellett van – állította határozottan az igazgató.
Ezt megerősítette a mérőállomások működését felügyelő kolléganője, Sándor Mária is, aki szerint mindemellett télen a hőmérsékleti inverzió miatt (amikor a hideg levegő a földre nyom egy meleg légréteget, és szél sem fúj) kicsit gyakoribb, hogy a szálló részecskék aránya megnő a levegőben, de legtöbbször alig haladja meg a tűréshatárt, és a törvénybe foglalt 35 napot soha nem lépték túl – ennyiszer ugyanis megengedett határértéken felüli szennyezettséget regisztrálni.
Fotó: Pinti Attila
Kovasznan is ugyanez a helyzet. Egetik a rongyokat, gumit, lapit, szemetet, estenkent olyan bakelit, egett gumiszag van, hogy nem lehet szelloztetni.
Figyelem felkeltő helyzet, havazik! Vannak rá némi remények, hogy az útügyesek és a katasztrófa hárítók elkészültek a síkos időre? Vagy csak a jármű vezetőknek maradnak kötelezettségeik?!
És akkor mit szóljon az aki falun él?!
A Gyár és a Kós Károly utcák ( a központi piac és a Székely Nemzeti Múzeum ) közötti részen ha nem is szennyezett a levegő, de rettenetesen büdös. Főleg az esti órákban amikor lehetetlen szellőztetni. A textil gyártól eredő bűzt a szél a városközpont irányába fújja.