Két kézdivásárhelyi lakos is százezer lej fölötti összeggel tartozik az önkormányzatnak
Kézdivásárhelyen kimagasló arányban fizették be a fizikai és jogi személyek egyaránt...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mint Benkő Levente történész-újságíró, a konferencia főszervezője elmondta, a kétnapos rendezvényen az 1944. évi tömeges székelyföldi elhurcolások, internálások témakörét járják körül, illetve feltérképezik az idevágó összefoglaló, illetve helytörténeti kutatásokat. A tudományos ülésszak ugyanakkor jó alkalom arra, hogy a székelyföldi kutatók erősítsék kapcsolataikat a Kárpát-medencében hasonló témában közlő kollégákkal, illetve arra is lehetőség lesz, hogy a résztvevők ismertessék a témába vágó kutatási eredményeket összefoglaló könyveiket, de más szerzők kapcsolódó köteteit is. Ugyanakkor az egyik szekcióban „Gulag-Gupvi – Múzeum és pedagógia” címmel arról a nagyon fontos témáról is szó esik majd, hogy miként lehet a történelmi eseményeket közel hozni a közönséghez, elsősorban az ifjúsághoz.
Pénteken a sepsiszentgyörgyi ’56-os múzeumban új kiállítást is avatnak Földvár, Foksány, Szovjetunió címmel, elsősorban a fogolytáborokra fókuszálva, ahová sok székely ember is került.
Szombaton, november 4-én már hagyomány, hogy megemlékeznek az áldozatokról a barcaföldvári fogolytábor helyszínén levő emlékműnél, illetve azon falvakban lévő emléktábláknál, ahonnan sokakat elhurcoltak: a körút állomásai Szárazajta, Olasztelek, Köpec, Miklósvár, Barcaföldvár, Hídvég, Uzon.
Fotó: terrorhaza.hu