A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ha 2017-ben az országos szimuláláson 49,97, 2018-ban 46,42, 2019-ben 54,41 %-ban érték el a nyolcadikosok az 5-ös átlagot, idén ez 57,33%-nak sikerült. Románból 41%-uk teljesítette az elvárt minimumot, magyarból a dolgozatát megíró 1202 diák 79,28%-a, matematikából pedig 57,93 % érte el az átmenőt, de a három tízes dolgozatot is ebből a tantárgyból regisztrálták.
Milyen magyarázat van arra, hogy az online oktatás nyilvánvaló hiányosságai ellenére többeknek sikerült a próba-kisérettségi? – faggattuk Kiss Imre főtanfelügyelőt.
Rövid elemzéséből kiderült, hogy matematikából a 2019-ben jegyzettnél (2020-ban nem voltak próbavizsgák) több mint 20%-kal nagyobb az átmenési arány, noha a feladatok a tanárok szerint is nehezek voltak. Románból és magyarból viszont, ahol idén először írtak dolgozatot a nyolcadikosok a kompetencialapú programra alapozva (amely kreativitást, jártasságot, készségeket kért számon a diákoktól), elmaradnak az eredmények az előző próbavizsgákon tapasztaltaktól. Ennek az lehet az oka, hogy a távoktatásban nincs lehetőség a kellő mértékű interaktivitásra, a tanárnak az azonnali visszajelzésre, javításra, amely a román nyelv, illetve a magyar tagozat esetében égetően fontos. Az eredmények további elemzéseket igényelnek, de az iskolaév hátralevő részében mindenképpen nagy hangsúlyt fektetnek a vizsgatantárgyak oktatására – mondta Kiss Imre.