A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az eseményen jelen voltak Szentes, Mosonmagyaróvár, Veszprém, Alsónánás, Balatonszentgyörgy, Cegléd, Kiskunhalas, Magyarkanizsa, Sárpilis és Székelykeve önkormányzatának tagjai. Őket Vargha Fruzsina alpolgármester köszöntötte, aki munkatársaival együtt a díjátadó ünnepség szervezője is volt.
A köszöntéseket követően percnyi néma csenddel emlékeztek az utóbbi évben elhunyt Pro Urbe díjas személyiségekre, majd Antal Árpád polgármester bejelentette az ez évi kitüntetetteket. Méltatta a közösségek közötti hídépítő szerepüket, hisz az orvos nem nézte páciensei nemzetiségét, a tanárnő pedig több száz vagy ezer gyermeket tanított meg román nyelvre.
A díjazást követően Mariana Drăgan rövid felszólalásában különösképpen volt diákjainak köszönte meg a kitüntetést, elmondta, számára nem volt áldozat 40 évig tanítani, szívesen csinálta. Sándor József, akinek több évtizedes gyógyító, de kórházigazgatói tevékenységét is méltatták, röviden visszatekintett pályájára, amelynek bőven voltak nehézségei: igazgatói megbízása is annyira hiányzott neki azokban az években, mikor nehéz körülmények között dolgoztak, mint az üvegesnek a hanyattesés, mondta. Megrögzött szentgyörgyiként viszont életét nem is tudta volna elképzelni más helyen, ezért is praktizált itt több mint 40 évig.
Ha sok mindent magukról esetleg szerényen elhallgattak is, a laudációkból mindenki számára kitűnt, mivel is érdemelték ki a díjat Mariana Drăgan és Sándor József. A tanárnő 1974-től nyugdíjazásáig a Székely Mikó Kollégiumban tanított. Brassói származásúként itthon érezte magát a magyar többségű városban – hangzott el. Volt tanítványa, Török Katalin tanárnő méltatta, elismeréssel illette erkölcsi tartását, autonómiáját, nyitottságát, rigurozitását. Órái óriási intellektuális kalandot jelentettek – talán ez lehet az a mondat, amire minden pedagógus vágyik.
Sándor Józsefet és Dancs Árpádot összeköti a mikós múlt, a több évtizedes barátság, így a zenetanár méltatta az orvost, ez valószínűleg egyedülálló epizód a díjátadók történetében, jegyezte meg. Dancs méltatta orvos barátja lebilincselő egyéniségét, de helytörténeti tudására is felhívta figyelmét, mint ahogy azt a sok sztorit, történetet is megörökítésre méltónak titulálta, amit Sándor József sok humorral tud mesélni mikós éveiről, karrierjéről. Városunk első ortopéd-traumatológusának jelmondata példaképének egy gondolata: Mindig csak jót tenni, embernek maradni.
Különös szépséget, egyediséget adott a rendezvénynek a Plugor Sándor Művészeti Líceum diákjainak fellépése, Furus Ábel és Sebestyén-Lázár Regina hegedű-zongora duettje, valamint Kádár János Balázs klarinéton előadott zeneműve, melyet Kőmíves-Bokor Emese tanárnő kísért zongorán.