Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Deák Mihályt, a Kovászna Megyei Méhészegyesület elnökét kérdeztük az idei szezonról, sajnos, jó hírekkel kevésbé tudott szolgálni.
„Azok a méhészek, akik délre mentek a repcevirágzásra, akár jól is jártak, ha éppen nem permetezték le a repcetáblákat méhestől, viszont akkor talán éppen itthon nyújtottak több virágport a virágzó gyümölcsfák. Az akácvirágzásra a déli megyékbe vándorlók ismét rosszul jártak, ott is nagyon rossz, esős volt az idő, itthon pedig csak a tavaszi fagyos hideg és a sok eső szüneteiben jártak ki a méhek, ám a kaptárban lassan gyűlt a méz” – részletezte Deák. Az pedig már szóra sem érdemes – hiszen mindenki tudja –, hogy alig van az egyesületben olyan gazda, akit ne látogattak volna meg a medvék e szezonban – tette hozzá az elnök, aki abban reménykedik, hogy végre valahára csak helyreáll az idő, a kaszálókon sok virág van, jó méhlegelő lehet, s június utolsó harmadában még a hárs, majd utána a napraforgók virágzása kihúzza a csávából a méhészeket, némi de minimis támogatással pedig ősszel a kormány is beszáll a kárcsökkentésbe.