Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Egyes fiatalok, főleg városi környezetben, túltájékozottak, mások, távolabb a városoktól, igen kevés információval rendelkeznek munkaerőpiaci lehetőségeikről, de nincs kellő motivációjuk, családi hátterük, támogatásuk sem, így nem is törik magukat azért, hogy több információhoz jussanak” – derült ki Kelemen Tibor munkaügyi igazgató felszólalásából.
Kellő tömegközlekedés hiányában sokuknak a munkavállalás akadálya a távolság is, a munkavállalkozóknak pedig a bürokrácia miatt nem mindig éri meg élni azzal a havi 2250 lejes, egy évig nyújtott állami támogatással, amelynek épp az lenne a célja, hogy minél több ilyen fiatalt bevonzzon a munkaerőpiacra. Egyszóval a rendszer is sántít, de ennek ellenére sem kellene őket kiengedni az országból, ezért a pályázatot lebonyolító személyzet egy része sok időt szánt arra, hogy falvakon, otthonaikban keresse fel ezeket a „láthatatlan” fiatalokat. Majd egy teszt segítségével elhelyezhetőségükre, elvárásaikra vonatkozó profilt készül: azaz könnyen vagy nehezen alkalmazhatónak nyilvánítják őket képzettségük, tapasztalatuk, körülményeik, állapotuk függvényében. Az, hogy nyilvántartásba veszik őket, számukra több előnnyel jár: társadalombiztosításuk lesz, amennyiben támogatás haszonélvezői, az a periódus, amíg fizetik őket, régiségnek számít, ráadásul közelebb vannak az információ forrásához.
Mint azt Barbu Adriana, a projekt munkatársa elmondta, a munkaügyi és az oktatási minisztérium is partner abban, hogy országosan legalább 200 ezer NEET-et regisztráljanak a munkaügynél, de főleg a nehezen beilleszkedő, inaktív fiatalok képezik a célcsoportot, nekik kellene segíteni egyénre szabott tanácsadással. Ehhez az egyházak, karitatív civil szervezetek, ifjúsági szervezetek segítségére is számítanak, hiszen az inaktivitás a társadalomra és az egyénre nézve is súlyos következményekkel jár: leépül a már megszerzett tudás, elvesznek a megszerzett készségek, a munka iránti érdeklődés, nő a bűnözési hajlam.
Ilyenformán közérdek a NEET-ek megtalálása és rendszerbe illesztése, ezért az INTESPO projekt lebonyolítói arra kérték a meghívottak, a Sepsi GAL Egyesület, a megyei és városi önkormányzatok, a Háromszéki Ifjúsági Tanács (HÁRIT), a Kovászna Megyei Szociális és Kifizetési Ügynökség, a gyermekjogvédelem, az ifjúsági és sportigazgatóság, az Alutus, Progressio, Angustia egyesületek képviselőit, hogy segítsék az ügy népszerűsítését a fiatalok körében.
Jelen pillanatig – alig három hónappal a projekt lezárása előtt – Kovászna megyében 3028 NEET fiatalt regisztráltak a pályázatban, közülük eddig 1362-en munkába álltak: 154-en közülük felsőfokú végzettségűek, 1017-en posztliceális tanulmányokkal rendelkeznek, 138-nak általános iskolai, 53-nak elemi iskolai végzettsége van, 189-en a továbbtanulás mellett döntöttek.