Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Hosszú távon kibontakozó tervük első lépéseként a kezdeményezők már októbertől oktató kampányt szerveznének a szentgyörgyi iskolákban, hogy felkészült és elkötelezett diákokat nyerjenek meg a tavasszal kivitelezendő faültetésnek. A tervezett erdő szimbolisztikus formát ölt majd. A szervezők már több, kéthavi rendszerességgel tartott munkaülésen vannak túl, ez idő alatt egyre többen jelezték, csatlakoznak a kezdeményezéshez, a polgármesteri hivatal támogatására is számíthatnak – számolt be Bereczki Kinga.
Az elképzelés szerint tavasszal a Sugásba vezető út közelségében ültetnének el csemetéket a diákok segítségével, első lépésben egy hektáron, idővel pedig egyre nagyobb területen. Azzal is számolnak a kezdeményezők, hogy ezt a fiatal ültetett erdőt öt-hat évig gondozni kell, a fácskák közül sarlózni a füvet, illetve pótolni a 15-20%-nyi természetes kipusztulást. Vadkár ellen egy, a friss rügyeket ehetetlenné tevő folyadék ecsetelésével védekeznének, tette hozzá Sípos Ernő erdőmérnök.
Péter Alpár képzőművész a maga során egy kő-bronz műalkotással állítana emléket az akciónak, ez az 56-os emlékparkban kapna helyet, és évenként bővülne, ahogy a csemeték száma a területen. Egy időkapszula is része lenne, melybe az ültető diákok névsorát tennék – magyarázta Tulit Éva.
Egy hektár beültetéséhez általában 5000 csemete elegendő, illetve 20-60 öt-nyolcadikos és kilenc-tizenegyedikes diák munkája szükséges, de a további munkákhoz is őket, illetve újonnan csatlakozókat vennének igénybe. A csemeték nagybani ára 1 lej darabonként, az eszközökkel talán segít majd az erdészet – remélik a szervezők.
A projektnek a költségeit adományokból gyűjtenék össze, illetve több művész szövetkezett, hogy egy verses-zenés előadással, melyet erdélyi kastélyokban adnának elő, a belépők árával támogassák az ültetést. A 15 lejes, úgynevezett „csemete-jegyek” a kultúra és környezetvédelem szép frigyének is bizonyítékai lennének és máris megnyerték az ügynek a sepsiszentgyörgyi Balassi intézet vezetőjét, Szebeni Zsuzsát, aki szintén jelen volt a sajtótájékoztatón.
Azt, hogy a diákok erre a feladatra alkalmasak, sőt a lelkesedés megvan bennük, illetve idővel, türelemmel elérhető hogy meglegyen, bizonyították a jelenlevő tanárok, Bán Mihály a Puskás Tivadar Szaklíceumból, illetve Deák Mária a Művészeti Líceumból.
– A tett oszlatja tehát a kétségbeesést. Ez pozitív példaként is fontos – vélte Bereczki Kinga.
Gratulálok!!