Megépült az új tüdőkórház, de az engedélyeztetés még hátra van
Néhány műszaki és pénzügyi kihívás legyőzése után sikerült befejezni a sepsiszentgyö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A termek még üresek, a munkatársak közül a régészek a megye különböző pontjain végeznek ásatásokat, de a falak mögött folyik a láthatatlan munka. A Kós Károly által tervezett felújított épület azonban önmagában is egy nagy látványosság, ezt bizonyítja, hogy miután márciusban összecsomagoltak a kivitelezők, a múzeum által szervezett nyílt napokon több száz ember volt kíváncsi rá. Némi hátulütője is volt e rendezvényeknek, sokan azt hiszik, hogy a múzeum állandóan nyitva van, látogatható – mondta Vargha Mihály igazgató, aki inkább a Lábas Házban levő gyönyörű gyűjteményt ajánlja a múzeumi élményre óhajtók figyelmébe: Az Árnyalatok című kiállítás a népművészet, a hagyományos használati tárgyak szép színvilágát emeli ki. A Lábas Házban berendezett kiállítások kapcsán esett szó arról is, hogy milyen jó munkát végeznek a múzeumpedagógusok, hiszen a tavaly regisztrált 5000 látogató nagy része diák, aki visszajáró vendégnek számít, mert nagyon érdekes programokat szerveznek számukra a múzeum munkatársai.
A Kós Károly utcai főépület októberi nyitására a Gábor Áronhoz kötődő, Géniusz a hősök mögött című nagyszabású kiállítással készül az intézmény, illetve a földszinti termekben is helyükre kerülnek a különböző gyűjtemények, a múzeumkertben pedig a Csíki-ház és a kopjafa-gyűjtemény is látható lesz a közönség számára. A Kós Károly kezenyomát viselő főépület ezentúl teljes egészében kiállítótér lesz, az adminisztráció külön épületben működik. Egy-egy új tárlat berendezése nagyon költséges és hosszas folyamat, ráadásul muzeológiai törvény írja elő, hogy a felújított, kifestett termekbe fél évig nem kerülhetnek múzeumi tárgyak, mert károsodhatnak a levegő nedvességétől. Az is lassítja a berendezkedést, hogy nyáron azok a vállalkozások is csökkent létszámmal dolgoznak, amelyekre föltétlenül szükség van ahhoz, hogy egy-egy kiállítás a maga nemében tökéletes legyen: a nyomdák nem vállalják a határidős munkákat, holott mindegyik kiállítási tárgyhoz új, nagyon pontos, részletes leírást kell készíteni, hogy esetleges ellopása esetén a rendőrség be tudja azonosítani őket. Lassan halad a tárgyak restaurálása is, hiszen egy hiányszakmáról lévén szó, nagyon kevés a megbízható és megfizethető szakember.
Ami viszont már most is gyönyörű látványosság, az az épületet körülvevő kert, amelyet dr.Herczeg Ágnes budapesti tájépítész elképzelése alapján ültettek be a Székelyföldre jellemző flóra 1500-féle növényének mintegy 3000 példányával. Ebben a dendrológiai parkban azonban már a füvet is gyomlálni kell, a karbantartást pedig szakcégre kell bízni. „Vettünk egy jó autót, amit már nem mi szervízelünk, hanem szakértőkre kell bízni”, szemléltette a változást Vargha Mihály.
Címlapfotó: Kolumbán Hanna