Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Minderről Tamás Sándor megyetanácselnök és János András Előd versenyigazgató, okleveles nemzetközi pálinkabíró tegnap számoltak be. A verseny meghirdetésével azt a célt követik, hogy ösztönözzék a minőségi pálinkafőzést, csiszolják a hagyományt, s ezáltal is szerepeljenek az erdélyi, Kárpát-medencei gasztrokulturális térképen, mondta Tamás Sándor.
Megtudhattuk, hogy latinul a XIV. század végén említik a pálinkát mint Károly Róbert feleségének, Erzsébet királynénak köszvényre használt gyógyszerét, illetve, hogy a XIX. században a kézdivásárhelyiek „legpogányabban nekiestek a főzésnek”, és a század fordulóján a 7000 lakosú városban több mint 100 kocsma működött! E nemes hagyományokra alapozva, de az újításnak is teret engedve, a versenyre tíz kategóriában lehet nevezni: egy nagydíj biztosan jár az almatermésűekből főzött pálinkák legjobbjának, úgyszintén a második kategóriában a csonthéjasok közül a legjobb szilva- és kajszipárlatnak. De bogyós gyümölcsökből, szőlőből, vegyes gyümölcsből, sőt egzotikus gyümölcsökből és zöldségekből készült, illetve ágyas pálinkákkal, hordóban érlelt párlatokkal, sőt likőrökkel is be lehet nevezni.
A csíkdelnei János András Előd, aki eddig tucatjával inkasszálta az arany minősítést az általa főzött pálinkákkal és most versenyigazgatói minőségében szólalt meg, úgy véli, Erdélyben a szentgyörgyi Dezső Tibor és Füstös Imre voltak az úttörők a minőségi pálinka előállításában, példájukat azonban sokan követik, sokan vállalják a megmérettetést, versenyeken vesznek részt és képzésekre járnak, a pálinkabírálatot is megtanulták. Újdonság lesz, hogy a 20 pontos értékelési rendszerről áttérnek a 100 pontosra, ezáltal sokkal árnyaltabb visszajelzést adhatnak majd minden mintáról, s már az is nagyon jó eredménynek könyvelhető el, gyakorlatilag egy technikai hiba nélkül előállított terméket jelent, ha valaki eléri a bronz minősítéshez szükséges 69–78-as pontszámot, de az ezüsthöz 79–88 kell, az aranyhoz 89-94, efölött már a champion cím is kijár egy nedűért.
A minták leadása október 10–31. között történik, a bírálatra november 5–6. között zajlik, míg a díjkiosztó gálát november 25-én tartják. A versenyre online regisztrációt követően lehet jelentkezni, a transylvanianspirit.ro honlapon.
A mintákat október 31-ig adhatják le Sepsiszentgyörgyön a Tourinfo irodában – 1918. december 1. utca 1. szám, és a Székely Gazdaszervezetek Egyesületénél – Olt utca 17. szám. <<