Nem eldobandók a kupakok – élményre, jó lehetőségekre, egészségre válthatók
Kovászna, Hargita, Maros és Kolozs megyéből 222 óvodai csoport és iskolai osztály ne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A sepsiszentgyörgyi nyitórendezvényen számos társintézmény vezetője jelen volt, többek között Brassóból, Szebenből, Fogarasról, akik mind rendkívül pozitívan nyilatkoztak a látottakról. Megtiszteltetés, hogy bár igen rövid időre, de Simion Crețu, a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség igazgatója is jelen volt, hiszen a Kós Károly által tervezett múzeum felújításának közel 5 millió euróra rúgó költségeit nagyrészt uniós alapokból finanszírozták: pontosabban 3,7 millió eurót, a többit Kovászna Megye Tanácsa állta. Simion Crețu a Székely Nemzeti Múzeumot „európai értéknek” nyilvánította, és nemcsak a jól sikerült felújításról nyilatkozott elismerően, hanem Kovászna megye teljesítményéről is a lehívott pályázati támogatások terén. Mint említette, a megye országos szinten is az élbolyban van az elnyert összegek tekintetében, jelenleg pedig mintegy 90 projekt megvalósítása van folyamatban.
Vargha Mihály nyitóbeszédében kiemelte: „Székelyföldet és Romániát képviseljük, híd akarunk lenni a nemzetek között”, a múzeumban ezért is szerveztek kiállítást a zabolai román juhászoknak, de az erdélyi szászoknak, a téglavető cigányoknak, az örményeknek is. „Mindenki meg akar maradni, meg akarja őrizni a saját identitását” – hangsúlyozta az intézményvezető. Arra a tényre is felhívta a figyelmet, hogy az 1990-es évekhez képest jelentősen megnőtt a román látogatók száma, az akkori 10%-hoz képest most az érdeklődők közel fele kerül ki a románság köréből, és ma már nem előítéletekkel közelednek, mint korábban. Felkészült, románul, sőt angolul is kitűnően beszélő tárlatvezetőkkel fogadják a látogatókat, közölte Vargha.
A szerdai vendégek között több, a megyei román kultúrát képviselő személyiség is jelen volt, többek között Petre Străchinaru, az egykori Szakszervezetek Művelődési Házának és az Árkosi Kulturális Központnak volt igazgatója; Valerii Kavruk, a Keleti Kárpátok Múzeumának igazgatója pedig telefonon gratulált, mivel egészségi okok miatt nem tudott személyesen jelen lenni. Együttműködési megállapodás is kötettett a Brassói Néprajzi Múzeummal – sorolta Vargha Mihály a szerdai nap pozitív élményeit.
A nyitórendezvény után a meghívottaknak tárlatvezetést tartottak a Géniuszok a hősök mögött című kiállításon, majd kikísérték őket a múzeumkerti Csíki-házhoz, és körbevezették őket a megújult parkban is.
Az intézményvezető egyúttal jelezte, az október 26-i hivatalos megnyitó óta rendkívül sok látogatójuk volt, nem győznek eleget tenni a felkéréseknek; rendezvényhelyszínként is igen keresett a múzeum, „mindenki ott akar konferenciát tartani”.
Én úgy tudom, hogy a „Csiki-ház” Csíkmenaság-i ház.