És a világosság után megint mi következik?Példa:a világosságos görög -római korszak után jött a sötét középkor,aztán megint ez megint az.Szellemi mivoltára értendő természetesen.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bedő Zoltán
– Mi az üzenete a reformáció emléknapjának 2021-ben?
– Még mindig érvényes az egyház megújításának és megújulásának eredeti üzenete. Meg kell találni és alkalmazni az új lendületvétel módozatait. Hagyni kell a Jóistent, hogy munkálkodjon a mi életünkben, és elhárítani minden akadályt, ami ennek esetleg útjában állna. Maradniuk kell ugyan az alapot képező régi köveknek, azonban megtisztítva és a helyükre rakva, amint az utóbbi években ez a vártemplomban és környezetében történt. A felfrissült, egykori fényükben ragyogó patinás épületek ugyanis a lelkünkre is jótékony, a hit befogadását elősegítő hatást gyakorolnak. Érezzük, hogy velük együtt a gyülekezetünk is megújult, és azon vagyunk, hogy tovább serkentsük ezt a folyamatot.
– Miben nyilvánul meg a megújulás?
Sok gyermek jár ide és nem csak vallásórára, hanem különböző foglalkozásokra, és a serdülő korosztály is be tudtuk vonzani. Ez a velük kiépített szerteágazó kapcsolatrendszernek köszönhető. A lelkésztársam például heti rendszerességgel vallásórát tart nekik az iskolában, jómagam pedig ének- és kóruspróbákat. De a gyülekezeti termünkben nyílt vallásórák látogatását is lehetővé tettük, amelyekre a tanítóik kíséretében jönnek.
A fiataloknak, az Erdélyben még mindig hagyománynak számító konfirmálásra való kétéves felkészítésük során próbáljuk a keresztény értékrendet úgy átadni, hogy azt a későbbiek során is magukénak érezzék. Ezért az immár 467 éves Heidelbergi Káté anyagát a mai szóhasználatnak és fogalomrendszernek megfelelően tanítjuk nekik, természetesen a hitbéli és erkölcsi üzenete megtartása mellett. A hangsúlyt továbbra is az igemagyarázatra és a szentírás megismertetésére fektetjük, azonban ezt különböző lazító tevékenységekkel fűszerezzük. Együtt asztaliteniszezünk, vagy zenélünk, dalolunk velük, de az önkéntes tevékenységbe is bevonjuk őket, és örömmel tapasztaljuk, hogy szívesen tesznek eleget az ilyen jellegű felhívásnak. Ugyanakkor a hagyományos mellett bevezettük a családos és zenés istentiszteleteket, ezzel is megpróbálván szélesíteni a lelki táplálékot igénylők körét. Nemrég készült el az új ifjúsági énekeskönyvünk, amelyből minden vasárnap megtanítunk egy új művet az idősebb korosztálynak is.
– Mit jelent ma az élő hit egy református lelkész szemszögéből?
– Erőt a mindennapi munkához, reménységet és derűlátást a gondok közepette. Éppen ezért hit nélkül szolgálni sem tudnánk, de véleményem szerint más területen is csak a meggyőződéssel végzett munkának van eredménye.
– Mit üzen az olvasóknak a reformáció ünnepnapja kapcsán?
– Mindenki találja meg élete során az Úr és embertársai szolgálatának a módját, és a legnagyobb megpróbáltatások idején se engedje, hogy eluralkodjon rajta a kétségbeesés. Isten karja ugyanis elég hosszú ahhoz, hogy utánunk nyúljon, és felemeljen a legnagyobb mélységből is. Tartsuk szem előtt, hogy a borúra derű jön, és a sötétség után világosság következik.
És a világosság után megint mi következik?Példa:a világosságos görög -római korszak után jött a sötét középkor,aztán megint ez megint az.Szellemi mivoltára értendő természetesen.
na gyonyoru vilagossag van,,,,,