Nem eldobandók a kupakok – élményre, jó lehetőségekre, egészségre válthatók
Kovászna, Hargita, Maros és Kolozs megyéből 222 óvodai csoport és iskolai osztály ne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A 119-es sürgősségi szám, amelyet a gyermekbántalmazások jelentésére létesítettek, ugyan még nagyon friss, csak január elejétől hívható, és azóta még nem is futott be hívás a gyermekjogvédelmi igazgatósághoz, de korábban is volt erre a célra kirendelt, alig használt szám.
– Az elmúlt években a 983-as számon lehetett jelenteni a gyermekbántalmazást, de a 112-esen is továbbította a diszpécser az illetékeseknek a jelzést. Ezért előfordulhat, hogy most az újabb szám csak zavart okoz a rendszerben, az emberek fejében. Mindenesetre, amíg közismert lesz a 119, addig a régi, 983-as hívószám is él – mondta érdeklődésünkre Szász Katalin, a Kovászna Megyei Gyermekjogvédelmi és Szociális Vezérigazgatóság aligazgatója.
Véleménye szerint jó volna, ha a lakosság valóban csak az azonnali közbelépést kívánó bántalmazás esetén hívná a 119-et, ezt megteheti 24 órából 24-ben. Egyébként a megszokott módokon lehet jelenteni a hatóságoknak a hasonló ügyeket, az iskolák, kórházak, polgármesteri hivatalok léphetnek ez ügyben, de a gyermekjogvédelmi hatóság elérhetőségei is ismertek mindenki számára. Munkatársaik vagy a polgármesteri hivatalok szociális ügyekkel foglalkozó alkalmazottai mindig a helyszínen ellenőrzik a tényeket.
Mint megtudtuk, az elmúlt tíz évben évi 3 és 10 között mozgott a 983-as számon jelzett esetek száma, de mivel ez a szám nem volt helymeghatározó rendszerrel összekötve, többször előfordult, hogy más megyéből származó hívások futottak be a háromszéki gyermekjogvédőkhöz. Ilyenkor ők továbbították a megfelelő helyre a jelzést.