Már több mint száz esetben avatkoztak be idén a háromszéki tűzoltók
Alig telt el egy hét az évből, és máris szász sürgősségi helyzetet kezeltek a hároms...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bár a mezőgazdaság és építkezési idény kezdetével egyre kevesebb a munkanélküli, a megyének nincs erőtartaléka, emberi erőforrása a fejlődéshez. Ezt a következtetést hónapról hónapra megerősítik azok a számok, amelyekről a munkaerő-foglalkoztatási hivatal havi sajtótájékoztatóján közölt Kelemen Tibor igazgató.
Kicsit belenyírtak a munkanélküliek statisztikájába a múlt heti munkaerőbörze után, ahol a tartós, képzetlen állástalanok, tehát a garantált minimális jövedelmen élők tömegesen utasították vissza a munkát válogatott kifogásokkal, akut és krónikus betegségekre való hivatkozással vagy éppenséggel azért, hogy a többi családtag ne veszítse el az állami támogatást. Kifizetődőbb ugyanis senkinek nem dolgozni, mint egynek munkát vállalni, hiszen egy minimálbérnyi jövedelmet a család akár munka nélkül is megkap. Ha a munkalehetőség visszautasítása miatt kiiktatják őket a támogatottak listájáról, akkor egy hónapig ugyan kénytelenek nélkülözni a szociális segélyt, viszont akár már a jövő hónapban visszairatkozhatnak. Márciusban 503 új munkanélküli jelentkezett a munkaügyi hivatalnál, és 586-an tűntek el egy időre a nyilvántartásból (374-en a fent említett ok miatt).
Jelenleg ötéves minimumán a regisztrált munkanélküliek száma, 3991 személy – ez a 88 300-as létszámú munkaképes lakosság 4,43%-át jelenti –, akik közül 598-an kapnak munkanélküli segélyt. A százalékszám a tavaly ilyenkor jegyzett 5,3%-hoz képest is jelentős csökkenést mutat. A közel 4000 személy nagy többsége (3500) képzetlen, tartós munkanélküli, és a megye fejlődésének nagy gátat szab, hogy bár alkalmaznának új és főleg képzett szakmunkásokat a cégek, nincs potenciál. Brassó megyében a nagyobb vállalkozások tudnak annyit kínálni, hogy elszippantsák a dolgozni akarókat, míg a megyében Kelemen Tibor meglátása szerint a nagy, országos cégeknek bedolgozó alvállalkozások (például az építkezésben) nem engedhetik meg maguknak, hogy olyan szintű fizetéseket adjanak, mint a szomszéd megyében. Még a nadrággyárak sem, amelyek termékeire hatalmas kereslet van, sok szerződésük lehetne, ott azonban nem olyan nagy a profitráta, hogy abból a fizetések javára tudjanak engedni. Legalábbis így látja a munkaügyi igazgató.
Szerepel a munkanélküli-statisztikákban néhány ács, hegesztő, kőműves, asztalos, ők azonban más okok miatt nem találnak munkát, például betegség miatt már nem dolgozhatnak eredeti szakmájukban, vagy csak… alkoholisták. Hogy jó hírrel is szolgáljunk, van pár település a megyében, ahol nulla a munkanélküliség, ilyen Csernáton, Kökös, Dálnok, Esztelnek, Kézdiszentkereszt, Szitabodza, Nagypatak. A másik végleten őrzi elsőségét Előpatak (17%), Bölön (12%) és Hidvég (10%).
Nagyon orvendetes az igazgato ur szamadata, azokrol a falvakrol ahol nulla a munkanelkuliseg,csak azt nem tudom,hogy honnan vannak az adatai. Valoszinu – vagyis biztos – hogy az emlitett falvakban is vannak munkanelkuliek, csak mivel nem jogosultak segelyre, igy nincsenek regisztralva. Nem lenne baj az sem, ha a jo pelda erdekeben jelennenek meg ezek az adatok, de szerintem fontosabb lenne ha elobb ellenorizne azokat , amit az ujsagban megjelentetnek. Ha mar a munkaugyi hivatal adatai ennyire hianyosak, jo lenne a helyi tanacsoknal erdeklodni,mert ok pontosabban tudjak, es jol ismerik a falu lakoit es lehetosegeit. A legrosszabb a kozvelemeny felrevezetese!