Természetes hogy csakis Sztakics Évike és Antal Árpika Mikós Diákjai kaphattak ilyen ösztöndíjat, ugyanis sem a Kőrösiben sem a Mihai Viteazulban nincsenek Ilyen, és ehez hansonló okos diákok. Hogyan is van a kettős mércével?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az év utolsó tanácsülésével egybekötött díjátadón idén is öt kiváló teljesítményű diákot emeltek ki, akik egyenként 5000 lejes pénzbeli elismeréssel, oklevéllel és egy csokor virággal térhettek haza.
„Nagyon büszkék vagyunk rátok, arra, hogy ilyen kimagasló eredményeket értetek el. Az, hogy mindegyikőtök a Székely Mikó Kollégiumban tanul, azt jelzi, hogy mind az oktatók, mind pedig a diákok kiváló munkát végeznek, és ezért külön gratulálunk” – dicsérte a kiemelkedő fiatalokat Antal Árpád polgármester.
A díjazottak egyike Miklós Janka, az iskola matematika-informatika osztályának tanulója, tíz éve néptáncol, az iskolai kórus, valamint a diáktanács aktív tagja. Pál Ágnes mindig törekedett tevékenynek lenni az órákon, ezenfelül számos tanulmányi versenyen is részt vett, és meggyőződése, hogy a befektetett munka megtérül. Simon Dorka Boróka több színvonalas versenyen is képviselte az iskolát, érdeklődése főként a természettudományokra terjed ki. Aktív tagja a Nők a Tudományban Egyesület nagyköveti hálózatának, hiszi, hogy a tudás és az emberi erőforrások fejlesztése az egyik legfontosabb eszköze a társadalmi változásoknak.
Tatár Ágota érdeklődése mind humán, mind pedig reál területekre kiterjed, részt vett biológia-, helyesírás- és idegennyelv-versenyeken, ugyanakkor kórustag, cserkész és a Mathias Corvinus Collegium növendéke. Végül Nagy Alpár is átvehette az elismerést, akit az informatika, matematika és robotika iránti szenvedélye motivál a tanulásra. Rendszeresen részt vesz regionális szakkörökön, nemzetközi szintű versenyeken, jelenleg is közreműködik a Kovászna Megyei Kiválósági Központ robotika- és fizikaszakkör munkájában, ráadásul önkénteskedik is.
A sikeres fiatalokat Vargha Fruzsina alpolgármester méltatta, az elismerő okleveleket és virágcsokrokat Antal Árpád, valamint Tóth-Birtan Csaba alpolgármester adták át. Az esemény ünnepi hangvételét a Plugor Sándor Művészeti Szakközépiskola oktatói színesítették élőzenével kísért karácsonyi énekekkel.
A Szent Györgyről elnevezett kiválósági ösztöndíj értékét idén emelték meg kétezer lejjel, hogy ezzel még inkább ösztönözzék a város tizenkettedik osztályosait a fejlődésre, illetve arra, hogy időt és energiát fektessenek be továbbra is a tanulmányaikba. Az elismeréseket minden évben a versenyeken elért eredmények és tanulmányi átlag alapján osztják ki, továbbá figyelembe veszik a diákok szervezői készségét és önkéntes tevékenységeiket.
Természetes hogy csakis Sztakics Évike és Antal Árpika Mikós Diákjai kaphattak ilyen ösztöndíjat, ugyanis sem a Kőrösiben sem a Mihai Viteazulban nincsenek Ilyen, és ehez hansonló okos diákok. Hogyan is van a kettős mércével?
A rosszindulat ha fájna, ordítanátok!
Gratulálok minden kiváló diéknak és tanárnak!
Sajnos pár hozzászólás után már nem lehet visszakeresni se a hozzászólást se a cikket az oldalon. Mikós diákként aki írta, hogy 5ezer eurót keres havonta annak írnám, hogy kíváncsiságból gondolom anyagiakkal, magánórajárásokra a pénzzel sose volt gondod. Szüleid meg befolyásos helyen dolgoztak, olyan kapcsolatokkal ami nélkül most nem tudtad volna apuci cégét átvenni, hogy ennyit keress. Persze a szülők ma is besegítnek az irányításba gondolom. Az ilyenek azért tudnak ennyit keresni, mert az alkalmazottaikat meg éhbérért minimálbéren dolgoztassák miközben fogalmuk sincs mi az a kétkezi munka, a munkásokat meg lenézve kutyába se veszik őket
Keresni lehet,csak tudni kell. Én irtam. Elolvastad rendesen amit írtam? Apuci segítsége nélkül, ott van. Ha csak a nevelés nem számítjuk segítségbek. Tömbházban nőttem fel, szüleim még ugyanott ott laknak. Autóm hamarabb lett, a fizetésembõl, mint nekik. Cégük sose volt. Nem voltunk szegények, legalább is nem éheztünk, de gazdagok se. Szerencsére meg tudták engedni, hogy egyetemre mehessek. Nem akarok könyvet írni az életpályámról, az egyik kulcsszó az informatika a másik pedig az,hogy szeretni is kell a munkát. Ha bizonyítasz, kinyílnak a kapuk. Én nem helyieknek dolgozom, de itthon, itt adózom, itt költöm el a pénzem, itt nevelem a gyerekeimet. Lehet ,csak akarni kell. És persze tanulni és jó munkát végezni, hogy megbecsüljék.
Ja, ha nem lett volna egyértelmű: nincs alkalmazottam, így nincs akit kihasználjak. Szüleim segitenek az unokákra való vigyázással, ilyesmivel. Én meg amivel tudom és amivel engedik.
A vak is látja hogy a beszéded tele van csúsztatásokkal. Hol kell az 5000 euróra jelentkezni?
Ha nem hiszed a te bajod. LinkedIn egy jó kiindulási pont.
Nem fogsz egyből ennyit kapni… Kb. Fele ennyivel kezdtem 15 éve, aztán lassan ide jutottam. Pl egy cikk a Romániai helyzetről https://sdacademy.ro/blog/top-salarii-it/ . Kezdőnek kb. 1000 euró net, bizonyos területeken meg 1500 felett. Pár éves tapasztalattal mar inkább 1500-2000 euró nettó. Feljebb lépve 3000-4000 kézbe. A statisztikai hivatal szerint is 10000 lej az átlag, vagyis 2000 euró. Szóval hajrá, van akinek ez a vonat már elment,de a fiataloknak ott a lehetőség egy ideig. Aztán ha majd a MI nagyot fejlődik itt is lehet probléma, de egyelőre erre felé még nincs túltelítettség. A bónusz meg az, hogy a programozás úgy alakítja a gondolkodásod,hogy valószínű más pályára is könnyebben átálsz.
Külföldnek dolgozol otthon a számítógép előtt, hát mit ne mondjak, akár itthon akár külföldön is lakhatnál.
Igy van és sokan nem akarunk külföldön lakni. Ez baj?
konnyu neked mert hozzamentel egy miliomos kulfoldihez es itt a csusztatasokkal hecceled az olvasokat. mast meg emberszamba se lehet venni mert neked egyedul osszejott az elet aztan ki tudja meg mi az igazsag
Semmi csúsztatás nincs. Férfiként meg nehéz itthon milliomoshoz menni, hát még gyerekes családot alapítani. Egyszer nézz szét milyenek akár csak a kolozsvári mondjuk C++ programozók fizetése. Nem azokra gondolok akik chatgpt-vel programoznak. A cégek egy jó része simán felvesz akkor is,ha nem költözöl oda. Külföldiek még inkább. Minimum havonta kapok megkereséseket különböző nagy cégektől. Ők keresik az embert, nem te kell keresgélj. Vannak jobb, vannak rosszabb periódusok, most épp egy kisebb visszaesés van, meg a nettó egyeseknek nagyot fog csökkenni mert üres az államkasza,de attól még továbbra is jól meg fognak élni a programozók.
Eleg szomoru hogy itthon csak kulfoldnek dolgozva gepen keresztul lehet csak jol keresni. Annyi majdnem mintha itthon se laknal. Ha nem vagy informatikus akkor itthon eselyed se lesz. Aki gyarban dolgozik azzal a fizuval nem hiszem hogy egyetemre tudja jaratni a gyereket nehogy infora na meg draga gepet is kell venni mert az elengedhetetlen hogy rajta tanulhasson. Az az erdekes hogy nem egy olyan ismerosom van aki gyereke infot vegzett de nem talalt munkat igy vagy mas szakmaban dolgozik vagy atkepeztette magat.
Nem csak külföldnek, az országban is van hasonló fizetés, leírtam. Tény, hogy ez a szakma most jól menő, de látom, hogy mással is jól el lehet élni. Bármiféle szerelő munkával (víz, villany, gáz, autó) például. Komolyabb gépkezelőként (pl. CNC gépekkel dolgozók). Könyvelőként is. Orvosként is. Közjegyzőként, ügyvédként is. És még sok más lehetőség is van. Lehet nem fogsz annyit keresni, mint egy programozó vagy szoftver tervező, de nem fogsz cseppet se rosszul élni. Egy rakás ilyen embert látok, sokuknak egy-két személyes a vállalkozásuk vagy alkalmazottak és elég jól élnek. Viszont ott is jó kell legyél a szakmádban és becsületes is.
A szerelok kozul is azok keresnek jol akik 15 perces konnyu munkakat vallalnak a vegen meg kozlik a horribilis arat. A tobbi felsorolt szakmaban is ismerek sok alulfizetett embert ezekben a szakmakban is csak az keres a legtobbet aki maganceget tud csinalni es van hozza tokeje.
Itthon 300 lejes napszámért sem kapsz senkit. Ne sírjunk, az havi 1500 euró lenne, de nem kell senkinek. Akkor miről beszélünk? Ki hal éhen?
Reggel hol kell kezdeni 300 lej napszamert? Ha nem kell erte a bacsival aludni minden mast elvallalok!
Íme láthatóak végre a városunk elitjének a protezsált kedvenckéi. Fogadjunk, hogy érettségi után nem fognak többé itthon dolgozni, elköltöznek. A kapott pénzből első dolguk lesz repjegyet venni külföldre.