Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

A szülők egy része vádol

Számos szülő felháborodással vette tudomásul, hogy a kormány a tanügyi alkalmazottak egy tanintézményen belüli 60%-os átoltottságához köti a jelenléti oktatás lehetőségét. Ez ugyanis a háromszéki gyermekek nagy részét továbbra is otthon tartja. November 5-i állás szerint a 84 tanügyi intézményből 17 látogatható a diákok által.

A Kovászna Megyei Tanfelügyelőség közleménye szerint a megye 84 tanintézményéből a Csutak Vilmos Pedagógusok Házában, a Kiválósági Központban és a Constantin Brâncuși középiskolában a legmagasabb, 80% fölötti az oltottak aránya. További tizennégy egységben még küszöb fölötti az arány: a Mihai Viteazul- és Mircea Eliade-líceumokban, a sportiskolában, a kézdivásárhelyi FEG posztlíceumban, a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceumban, a Mikes Kelemen-líceumban, a Plugor Sándor Művészeti Líceumban, a Református és Székely Mikó Kollégiumokban, a bárkányi és szitabodzai általános, valamint a megyeszékhelyi speciális iskolákban és a Csipike Óvodában.

Hirdetés
Hirdetés

Ami a szülők sérelmeit illeti, Kiss Imre főtanfelügyelő azon a véleményen van, hogy „mindenki érzi a döntés súlyosságát, és igyekszik az egészsége érdekében dönteni, nem kell a helyzetből társadalmi tőkét kovácsolni a társadalom egy részének”

– Ha végignézzük az utóbbi hónapok felfüggesztett osztályainak statisztikáját, látható, hogy a legtöbb esetben a diákok – családból hozott – megbetegedése miatt kényszerült online oktatásba egy-egy közösség. Nem jogos, ha a tanárokat hibáztatják azért, mert egy-egy iskolában nem kezdődhet meg a jelenléti oktatás, mert az elvártnál kisebb átoltottság más társadalmi csoportokban is fennáll. Nem lehet egyiknek kötelezőbb az oltás, mint másnak, ameddig adott a szabad választás lehetősége – fejtette ki lapunknak a főtanfelügyelő. 

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás