Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Hét közben is sokat neteznek a gyerekek, hétvégén vagy szünidőben pedig kétszer annyit – derül ki a Mentsétek Meg a Gyermekeket szervezet által a biztonságos internetezés világnapjára készített felmérésből. A szakemberek által megkérdezett gyermekek 54 százaléka mondta, hogy sérelem érte internetezés közben más felhasználók részéről, és 61 százalékukkal fordult elő, hogy kényelmetlenül érezték magukat valamitől, amit a világhálón láttak.
Zoor Richard pszichológus, a Kovászna Megyei Pszichológus Kamara vezetője szerint az internet a gyermekekre bizonyos tartalmainál fogva jelenthet veszélyt. Mint mondta, a tisztességes weboldalak mellett könnyen találkozhatnak az interneten olyan portálokkal, amelyek megtévesztő, hamis információkat, vagy a gyermekek egészséges erkölcsi és szellemi fejlődésére káros tartalmakat, így pornográf és erőszakos tartalmú információkat közölnek.
A pszichológus kiemelte: a lelki eredetű betegségek közül az online függőség egyre jellemzőbb a gyermekekre, de a zaklatás is előfordulhat. A függőségre utal az is, hogy a megkérdezettek 31 százaléka az internetezés miatt kevesebb időt tölt családjával, barátaival, 28 százalékuk pedig sikertelenül próbált leszokni a túl sok netezésről. A válaszadók csaknem 13 százalékával gyakran előfordul, hogy nem esznek, vagy nem alszanak, csak hogy online lehessenek. Bár Háromszéken nem jelentettek a rendőrségen internetes zaklatást vagy más visszaélést, ennek ellenére a szülőknek kötelességük fokozottan figyelni gyerekeik virtuális életét.