Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

A tarlóégetés veszélyei

Év elejétől 21 komolyabb tarlótűznél kellett közbeavatkozzanak a háromszéki tűzoltók, akik ezúton is a felügyelet nélkül hagyott lángok okozta veszélyekre hívták fel a figyelmet.

Hirdetés
Hirdetés

Március utolsó péntekéig 21 tarlótüzet jegyeztek a háromszéki lánglovagok, és ez csupán azon felügyelet nélkül hagyott tarlótüzek száma, amelyek terjedése aggasztotta a polgárokat, így riasztották a tűzoltókat. A valóságban ennél sokkal aggasztóbb a helyzet, annál is inkább, hogy az ilyen és hasonló elharapózó lángok a mező állat- és növényvilágát pusztítják. Az említett 21 tűzeset miatt nem kevesebb mint 7 hektár terület károsult Sepsiszentgyörgyön, Nagyborosnyón, Sepsibükszádon, Kökösben, Gidófalván, Málnáson, Maksán, Uzonban, Zágonban, Árapatakon, Bodzakrasznán, illetve Csomortánban.

– A legnagyobb veszélyt az jelenti, hogy nem tartják be a törvény által előírt, lakóházakhoz, gazdaságokhoz, erdőkhöz (!) viszonyított távolságot, de egyesek fittyet hánynak arra is, hogy magasfeszültségi oszlopok károsulhatnak, mi több gázvezetékek robbanhatnak fel. A zsúfolt országutak mellett füstölgő növényzet is komoly veszélyt jelent a forgalomra, hiszen a füst csökkenti a látási viszonyokat – hangsúlyozták a háromszéki lánglovagok.

Amúgy az érvényben lévő szabályok szerint a tarlóégetés tilos, kivételt képez, ha bizonyos betegségek, kártevők elterjedésének megfékezését szolgálja, és erre engedélyt váltott a terület gazdája (!).

Arról nem is beszélve, hogy szeles időben tilos bármiféle tarlóégetés, illetve, hogy az előírások szerint nem szabad felügyelet nélkül hagyni a lángokat, távozáskor pedig ki kell oltani az utolsó kis parazsat is…

Sajnos egyeseket az évek során hiába figyelmeztetnek, ezért is lenne végre hatásos az 1–2,5 ezer lejes bírságok alkalmazása: ám a hatóságok szerint ez körülményes, nehéz bizonyítani a „tettet”.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás