Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tegnap a román nyelv és irodalommal elkezdődött a nyolcadikosok képességvizsgája. Egy pihenőnap után holnap, szerdán folytatják a matematikával, majd csütörtökön anyanyelvből írják meg a dolgozatot.
A vizsgázók szigorú feltételek mellett, videokamerás megfigyelés alatt 120 percet írhatnak. Az eredményeket június 19-én teszik ki. Országosan mintegy 150 ezer, Kovászna megyében 1912 nyolcadikos érintett, de csak 1461 diák iratkozott be a vizsgára, ebből 21-en nem jelentek meg. Minden az előírások szerint zajlott, incidensek nem történtek – derült ki a tanfelügyelőség tegnap délben kiadott közleményéből.
Román nyelvből egy kortárs regényrészletre és egy erdélyi, a National Geografic Travelerben megjelent útleíró szövegre vonatkozó kérdéseket kaptak a képességvizsgázók. Kiss Mária, a Székely Mikó Kollégium romántanárnője úgy vélekedett, a tételek nem voltak nehezek, egy jó közepes szintnek felelnek meg. A grammatikai kérdések mellett az epikai műfaj meghatározása, példázása volt az egyik tétel, ezt több osztályban is tanulják, az elbeszélő fogalmazás írásakor pedig mindenkinek a saját szókincsére kellett alapoznia, ő nem félti a saját diákjait – mondta.