A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– A kezdetek még 2020-ra nyúlnak vissza, amikor az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezete és a háromszéki ifjúság viszonyában váltás történt, és ezáltal hangsúlyt kapott a tudásalapú ifjúsági szerveződések előtérbe helyezése. Ezért jött létre ez a képzéssorozat, ahol a „tantervet” aszerint adaptáltuk, hogy mik fontosak egy település fiataljai számára, így arról tanulhatnak, hogyan kell rendezvényeket szervezni, a sajtóval kommunikálni, a nyilvánosság előtt beszélni, pályázatot írni, mi a projektmenedzsmentnek a csínja-bínja – magyarázta Ambrus Zsombor.
Így vált az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének hangsúlyos törekvésévé, hogy elősegítse a régión belüli hálózat- és kapcsolatrendszer-építést, hogy minél több településen erős ifjúsági mag alakuljon, biztosítva a pezsgő közösségi életet – tette hozzá.
Ennek az igényét erősítette meg a 2021-ben a megyei tanács által a falvakban végzett ifjúsági konzultáció eredménye is. Ekkor vált nyilvánvalóvá, hogy minden településen van 3-4 olyan lelkes fiatal, aki időt és energiát áldozna a közösségépítésre, de ehhez még nincsenek meg az eszközei. A Collegiumban tanultaknak pedig akkor is hasznát vehetik, ha életük valamelyik későbbi szakaszában a szakmai életükre koncentrálnak – mutatott rá Nagy Zoltán programkoordinátor.
Az első évfolyamot 35-en végezték el, illetve a második évfolyamra már 19 közigazgatási egységből, 33 településről 50 hallgató jelentkezett, bizonyítva az első évfolyam hasznosságát és sikerességét.
Az MCC a saját oktatóival segíti a képzés lebonyolítását, a Komitátusz pedig, amely egy ifjúsági ernyőszervezet, a közös célok okán társult partnerként a Collegiumba. A Collegium vezetői a tanulmányok elvégzése után is segítik a fiatalok tevékenységét, továbbképzését, jövő héten néhány korábbi végzettel Brüsszelbe indulnak tanulmányútra.
– Az a célunk, hogy két-három éven belül a megye minden településén legyen legalább két-három olyan ember, aki elképzeléseit kivitelezni is tudja a közösség érdekében – fogalmazott Nagy Zoltán.
Zoltán erősen teper valami funkcióra.