Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Kelemen Hunorral közösen tartott online sajtótájékoztatón a háromszéki közgazdász-politikus rámutatott: a programok csak akkor érik el a célt, ha a lehető legegyszerűbben, fölösleges bürokrácia nélkül lehet igényelni, és az állam nagyon gyorsan folyósítja a támogatásokat, nem úgy, ahogyan eddig történt. „Egy hónappal karácsony előtt meg kell hozni a megfelelő intézkedéseket annak érdekében, hogy a jelenlegi bizonytalanságot megszüntessük”, fejtette ki Miklós Zoltán, aki szerint a kényszerszabadsággal járó 75%-os állami támogatásnak érvényesnek kell lenni a veszélyhelyzet idejére, és ki kell bővíteni a jogosultak körét, hogy az időközben bajba került cégek is élhessenek a kényszerszabadság lehetőségével. Lehetővé kell tenni a kényszerszabadságról visszatérő alkalmazottak fizetésének 41,5%-os állami támogatását mindaddig, amíg a veszélyhelyzet vagy szükségállapot tart. Folytatni kell a programot, miszerint az állásukat elveszített 50 év feletti és a 29 év alattiak alkalmazásakor 1 évig folyósítható az állami támogatás, a bruttó fizetésük fele, de nem több, mint havi 2500 lej.
A veszélyhelyzet vagy szükségállapot végéig meg kell hosszabbítani azt az intézkedést, miszerint a munkanélküli segélyt 3 hónappal hosszabb ideig folyósítják a jogosultaknak, illetve a közegészségügyi intézkedések következtében állásukat vesztett vendéglátóipari és mezőgazdasági idénymunkásoknak; számukra 3-6 hónapig az állam biztosítson a minimálbér 35%-val egyenlő havi juttatást, sorolta Miklós Zoltán. A háromszéki képviselőjelölt szerint a munkahely-védelmező javaslatokon kívül szükséges a veszélyhelyzet vagy szükségállapot végéig meghosszabbítani a hiteltörlesztési kötelezettségek felfüggesztését, és jövőben is folytatni kell az IMM Invest programot, amely kedvezményes és állam által garantált hitelt biztosít a vállalkozásoknak.
Miklós Zoltán úgy véli, jövő évben is biztosítani kell a vállalkozásoknak azt a 2500 lejes támogatást, amit a távmunkában dolgozó alkalmazottak informatikai eszközeire költhetnek. Továbbá minden iskoláskorú gyermeknek 1500 lej vissza nem térítendő állami támogatást kell folyósítani informatikai eszközök beszerzésére, amennyiben a család bruttó havi jövedelme nem haladja meg az 5000 lejt.