A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az egész napos rendezvény keretében egymást követték az olvasással, szövegértéssel, irodalommal kapcsolatos előadások. Többek között szó esett a generációkat összekötő olvasmányokról, arról, hogy honnan, mit és hogyan olvassunk, milyen hamis értékeket rejthetnek a TikTok-influenszerek által ajánlott olvasnivalók, mikortól érdemes kezdeni az olvasóvá nevelést, valamint arról is, hogy a Bod Péter Megyei Könyvtár milyen programokkal népszerűsítette az olvasást a gyerekek körében a SepsiBook könyvfesztiválon.
A konferencián részt vevő kovásznai, sepsiszentgyörgyi, székelyudvarhelyi, budapesti és debreceni pedagógusok, könyvtárosok és könyvtárostanárok arra a kérdésre is keresték a választ, hogyan lehet rávenni a Z generációba tartozó fiatalokat az olvasásra, illetve meggyőzni őket arról, hogy olvasni jó és érdemes. Mint elhangzott, számtalan lehetőség áll a tanárok rendelkezésére, legyen szó akár egy olyan olvasásnépszerűsítő programról, mint például a debreceni Ady Endre Gimnázium által 2006-ban indított Olvas többet! verseny vagy az irodalomórákon is használható digitális eszközökről, amelyek által nemcsak érdekesebbé tehető a tananyag egy bizonyos része, hanem a diákok kreativitását, versenyszellemét is lehet fejleszteni. Lényeges, hogy az olvasás fontosságáról ne csak a magyarórákon essen szó, hanem más szakos tanárok is utaljanak rá oktatói tevékenységük során.
Az előadásokat követően sor került a Barátom a könyv, melyet olvasni bárhol lehet című fotópályázat eredményhirdetésére, valamint a délelőtt zajló Kincskereső játék díjazására, majd az esemény kötetlen beszélgetéssel zárult. Peternainé Juhász Zsuzsa, a debreceni Ady Endre Gimnázium magyar szakos tanára, a rendezvény társszervezője lapunknak elmondta, az előadások alatt bőszen jegyzetelt, hiszen olyan érdekes és értékes információk hangzottak el, melyek alapján bárki meg tudja újítani saját oktatási módszerét. És ez is lenne a cél, a folyamatos megújulás! <<