Nem eldobandók a kupakok – élményre, jó lehetőségekre, egészségre válthatók
Kovászna, Hargita, Maros és Kolozs megyéből 222 óvodai csoport és iskolai osztály ne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Volt Politikai Foglyok Szövetségének (VPFSZ) Kovászna Megyei Szervezete Sepsiszentgyörgyön az Erzsébet parki kopjafánál rótta le tiszteletét azok előtt, akik az 1950-es őszi, kollektivizálás-ellenes zendüléseken részt vettek, és ennek áldozataivá váltak. Az eseményen mindössze tizenöten jelentek meg, egykori politikai foglyok és hozzátartozóik. Török József, a VPSZV megyei elnöke nehezményezte a fiatalok távolmaradását. Kiemelte: fontos lenne ápolni azon elődöknek az emlékét, akik beírták magukat Háromszék történelmébe bátor kiállásukkal.
Beszédében felelevenítette az 1950-es éveket, a kollektivizálás kezdetét, melybe az elején a gazdák egy része önként kapcsolódott be, ugyanis azt gondolták, akár jó is lehet az egyesítés. A Szovjetunióból hazatérő hadifoglyok azonban jelezték a kollektivizálás negatív hatásait, amelyeket megtapasztaltak, így az önként beiratkozott gazdák rövidesen kérték, hogy töröljék őket a jegyzékből. Ez azonban nem történt meg, így kényszeríteni kezdték a gazdákat, hogy beadják saját földjeiket, terményeiket az úgynevezett közösbe. Ez ellenállást váltott ki országszerte, így Háromszéken is, ahol elsőként 1950 májusában Kilyénben tiltakoztak a kollektivizálás ellen.
Török József László Márton történész Kollektivizálás-ellenes megmozdulások Háromszék megyében című tanulmánykötetéből olvasott fel részleteket az árkosi lakossági ellenállásról, családok visszaemlékezéseiből. Ezt követően egy-egy szál virágot és gyertyákat helyeztek el az Erzsébet parki kopjafánál.