Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Rekordszámú pácienst és konzultációt regisztrált múlt héten a gidófalvi iskolában berendezkedett Bács-Kiskun megyei orvoscsapat, mely karitatív megfontolásból vállalta az egyhetes munkát annak érdekében, hogy a község lakosai ingyen, fáradság és idővesztegetés nélkül jussanak hozzá a szükséges szűrővizsgálatokhoz.
A megyei tanács meghívására azokból az anyaországi testvérmegyékből, Szolnokból és Bács-Kiskunból, amelyekkel különösen jó kapcsolatot ápolnak, immár rendszeresen érkeznek Háromszék különböző falvaiba, községeibe szakorvosok. Elsősorban azoknak segítenek ezzel, akiknek nehéz eljutni a háziorvoshoz, vagy nem engedhetik meg maguknak, hogy az egészségügyünk által csak szórványosan biztosított vizsgálatokra napokat, illetve nem kis összeget rászánjanak.
Éltek azonban a lehetőséggel Étfalva, Fotos, Angyalos lakóin kívül nem kevesen még Szentgyörgyről is. Belgyógyász, bőr-, ideg-, gyerek- és tüdőorvos, gasztroenterológus, kardiológus, nőgyógyász, sebész, fül-orr-gégész, laboráns áldozta egy hetét a helyiekre, de lehetőség volt ultrahangos vizsgálatokra és EKG-ra is.
Pénteken az összegző sajtótájékoztatón Tamás Sándor megyetanácselnök elmondta, ezúttal a megyei kórház is besegített eszközökkel és szakmai személyzettel. A rendelő szakorvosokkal folytatott beszélgetések igazolják a Svébis Mihály Bács-Kiskun megyei kórházigazgató által megosztott információt: versengés folyik azért, hogy valaki bekerüljön ezekbe az orvoscsapatokba, viccesen még azt is felrótták az újra és újra jelentkező orvosoknak, hogy csak „kihalás által juthat be valaki közéjük”. Ennek pedig talán az lehet az oka, hogy itt még megkapják a szakmának járó tiszteletet, míg Magyarországon már lassan a „Jó napot!” és a „Köszönöm!” sem természetes. Ezt a kétségkívül kijáró és a falusfelei részéről megadott tiszteletet értékelte Berde József helybéli polgármester is.
Svébis Miháy kórházigazgató azt is elmondta, idén tizenegyedjére jönnek Erdélybe (még Hargita megyében voltak), harmadik ősszel pedig megyénkbe, nagyon jó kapcsolatokat ápolnak azon községekkel is, melyekben eddig megfordultak (Bodok és Bereck). A Dr. Fogolyán Kristóf-kórház műtőjét és sebészeti részlegét akármikor elcserélné a kecskemétivel, a továbbiakban pedig szívesen látják szakmai továbbképzésre a háromszéki sebészeket és belgyógyászokat.
Ami viszont végül is a legjobb záró következtetés: míg az előző években mindig akadt azonnali sürgősségi beavatkozást kívánó esetük a vendég orvosoknak, idén nem. Igaz, talán valamennyire javulóban a helyi lakosság egészségi állapota, a székely konyha lenyomata jelentkezik a koleszterin-, triglicerid- és vérnyomás-értékekben. A gyerekek között elhanyagolttal nem találkozott az orvosnő (nyilván, gondos szülő jelentkezett most is vizsgálatra), átlagot számolva kevesebb a szívelégtelenség, mint Magyarországon, de több a pajzsmirigy-alulműködés.