Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma (FCRCHM) újabb nyílt levelet fogalmazott meg magyarkérdésben, ezúttal a képviselőház és szenátus elnökeihez fordultak. Miközben az év elején attól tartottak, hogy esetleg az RMDSZ-t is meghívják a kormányalakításra, most aggódásuk tárgyát a magyar közösségnek „újabb kiváltságokat” biztosító törvénykezdeményezések képezik.
A fórum elnöke, Ioan Sabău-Pop által aláírt dokumentumban a FCRCHM többek között kifogásolja, hogy 20-ról 10 százalékra csökkentenék az anyanyelv-használati küszöböt. A fórum szerint ez az intézkedés „fölöslegesen nehezítené” az adminisztratív tevékenységet, illetve a fordítások növelnék a költségeket. Fenntartásokat fogalmaznak meg a kórházi anyanyelvhasználatot segítő RMDSZ-javaslat kapcsán is, ugyanis a fórum úgy értékeli, az etnikai kritérium bevezetése az egészségügyi és szociális ellátási rendszerben valójában azt a célt szolgálja, hogy a szakmai teljesítmények rovására kötelezővé tegyék a magyar nyelv ismeretét.
A román civil szervezet ugyanakkor értetlenségét fejezte ki annak kapcsán is, hogy az RMDSZ törvénytervezetet dolgoz ki a szimbólumhasználati kérdések rendezése érdekében. Úgy vélik, a nemzeti kisebbségek most is szabadon használhatják szimbólumaikat saját rendezvényeiken, és a helyi közösségek helyi szimbólumokat hagyhatnak jóvá, „amelyeknek azonban nemcsak egy bizonyos etnikai csoport, hanem a teljes közösség számára reprezentatívnak kell lenniük”. A FCRCHM leszögezi, levelük figyelembe veszi a jelenlegi kontextust, amelyben az autonomista tervek újabb, hazai és nemzetközi támogatásra leltek, ide értve a magyar kormány álláspontját is ebben a kérdésben.
Kárára az együttélésnek, eléggé rosszhiszeműek!