Segítő Angyalok: példaképek a hétköznapi embernek, hősök a rászorulónak
Van egy tízezer fős közösség Székelyföldön, amelynek tagjai mindig készen állnak seg...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az eddigi gyakorlat szerint az üzletekben árult méz címkéjén csak az állt, hogy EU-s vagy nem EU-s országból származik a méz, azaz a vásárló nem tudhatta pontosan, hogy kínai vagy dél-amerikai, kisebb vagy nagyobb részben műmézet vagy esetleg hazai származású valódi mézet vásárol. Ezért a piacon nagy fölénnyel jelenlevő, túlnyomórészt kínai, emellett ukrán és dél-amerikai méz leverte a hazai termelők árait.
– Az biztos, ha mi a mézünket azon az áron árulnánk, veszteséges lenne az előállítása – mondta Deák Mihály, a Kovászna Megyei Méhészegyesület elnöke. – Ezentúl azt, hogy román termék és „méz” az üvegre csak akkor lehet ráírni, ha az valódi, kizárólag méhek által itthon gyűjtött virágpor és nektár méhek általi feldolgozásából származó, hozzáadott cukortól, bármi más adaléktól mentes élelmiszert tartalmaz, ugyanis a méz meghatározását is tartalmazza a törvény.
A törvény ugyanakkor védi a hazai őshonos méhfajokat, 5000-től 20 ezer lejig terjedő büntetést ír elő az idegen fajok behozatalát szabályozó előírások megszegéséért, illetve 30 ezertől 40 ezer lejig terjedő büntetést, ha valaki tudatosan megszegi az előírásokat, amelyek az új fajok tenyésztését szabályozzák.
Nevetséges! Aki mézet hamisít attól vonjanak vissza minden támogatást és többet ne árulhasson senkinek a mocskából!😉 Normális az,h a vegyes méz amit akkor melegített fel(meleg volt vásárláskor a befőttes üveg!) 1 hét után megcukrosodjon?!