A választók meghálálják az értük végzett munkát
Az elmúlt évek választásait tekintve, minden alkalommal kitűnik egy felsőháromszéki ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az érintett (állami) kórházak kisegítő személyzetéhez tartozó alkalmazottakról van szó (több évtizedes romániai kifejezéssel: TESA-személyzet), vagyis olyanokról, akik az egészségügyben dolgoznak, de nem közvetlenül az egészségügyi ellátásban: gépkocsivezetők, őrségi szolgálat tagjai, gondnokok, könyvelők stb. Az országos jellegűnek is tekinthető panaszuk az volt, hogy a korábban rögzített bérrendszerben a kisegítő személyzet nem megfelelő bérrácsba került, így javadalmazásuk kisebb annál, mint amit a törvény szavatolna. Kérték a bérrács módosítását, ennek alapján a javadalmazásaik kiigazítását. Más megyékből érkezett folyamodványok közül jó néhányat már a legfelsőbb bíróság is elfogadott.
A háromszéki érintettek csaknem fele egyelőre alapfokon nyerte el jogát, és nem tudható, hogy fellebbezés, majd végleges ítélet után a bérrács módosításának lehet-e visszamenőleges hatálya. Emellett kérdés az is, hogy a felsőfokú végzettséggel rendelkezők megkapják-e az ennek megfelelő bérkiigazításokat. Háromszéken olyan eset is fennáll, ahol az érintett alkalmazottnak 1600 lejjel (!) több járna havonta.
Az egészségügyi szakszervezetek képviselői rámutattak, noha elvileg csak a kedvező (végleges) bírósági ítéletekkel van valós esély a bérkövetelések rendezésére, a Kovászna városi szívkórház máris megkezdte a bérkiigazítások eljárásait. A háromszéki közkórházakban az alkalmazottak 10–15 százaléka sorolandó a kisegítő személyzethez az említett szempontok, munkakörök alapján. <<