Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
December 9-i gálaestjén 76 szentgyörgyi önkéntesének mondott köszönömöt a Kovászna Megyei Vöröskereszt: ők együttvéve több mint egy évet, pontosabban 434 napot dolgoztak le 24 órás munkaidővel számolva.
Opra Szende Zsófia, a nagyobbrészt diák önkéntesek koordinátora nagy elégtétellel számolt be a sajtónak arról, hogy ugyanazzal a létszámmal mint 2015-ben, szinte kétszer annyi ledolgozott órát mutattak fel idén az önkéntesek – számokban ez annyit tesz, hogy akkor 6 ezer, most pedig 10 ezer óránál is többet tevékenykedtek.
Visszatekintve az idei tevékenységekre, nagyon sok meghívásnak tettek eleget, falu- és városnapokon biztosították az elsősegély-szolgálatot vagy szórakoztatták a gyermekeket. A képzés állandó foglalatosságuk, elsősegélynyújtást, illetve katasztrófavédelmet tanultak, ugyanilyen céllal országos táborokban is részt vettek, mint ahogy alkalmuk nyílt a helyi katasztrófavédelmi hivatallal közös gyakorlatokra: lehetőségük volt szimulálni az utasok mentését alagúttűzből, eltűnt személyek keresését Sugásfürdőn, illetve kórházi betegek mentését földrengéskor. Erasmus+-os csereprogram keretében az egri önkéntesekkel is partnerségi kapcsolatot alakítottak ki, de a csíkszeredaiakkal is megismerkedtek.
– A korosztályra való tekintettel nagyon fontos, hogy negyedévente kötetlen keretek között találkoztunk, magyarán buliztunk egyet, ennek is nagyon jó csapatösszerázó hatása van – magyarázta Opra Szende. – Az pedig külön értékelendő, hogy az idén sikerült egy húszfős román önkéntescsoportot is létrehozni Szentgyörgyön, és mindkét csoport felől nyitás és érdeklődés tapasztalható a másik felé, örülünk, ha lehetőséget nyújtunk a fiatalok egymáshoz való előítélet-mentes közeledésére.
A gálán Papp Nimród, a Nicolae Colan-iskola diákja kapta az önkéntesek nagydíját 432 ledolgozott óráért, 411 órával Izsák Tudor, a Constantin Brâncuși-líceum középiskolás diákja követi őt, harmadik a már alkalmazásban levő Hamza Zoltán 395 órával. A különböző programok felelősei különdíjban részesültek: Bedőházi Róbert a gyermekotthonos programok, Fákó Hunor a karácsonyi meglepetés-akciók felelőse, Izsák Arnold Róbert az események arculattervezésével foglalkozik, Konrád András László magyar nyelven tart elsősegély-bemutatókat, Pavel Alexandra Elena román nyelven végzi ugyanezt, Fazekas Botond asszisztensként szolgál, Pitlák Szabolcs az erejét nem sajnálva segít, de minden önkéntes kapott egy-egy elismerő-köszönő oklevelet és egy-egy kisebb ajándékcsomagot.