Védett lakásokra pályáznának Sepsiszentgyörgyön
Fogyatékkal élők számára létesítene védett lakásokat egyik üresen álló ingatlanában ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Szia! Idén ott leszel a Szigetfesztiválon? Hát a Volt fesztivál, és a Balaton Sound szerepel-e az úti célok között?” hangzott el a minap, az egyik sepsiszentgyörgyi kávézó teraszán. A kérdést nem csupán egy egyszerű igen követte, hiszen aki volt az előbb említett rendezvényeken, az tudja, hogy egy egyszerű fejbólintással nem lehet lerendezni a választ: kalandok, élmények, egymás szavába vágás volt a reakció, és ez nem meglepő, hiszen manapság sem a távolság, sem az anyagi akadály nem riasztja el a háromszéki fiatalokat az igazi bulizástól.
Idén is számos erdélyi fiatal látogat majd el a Sziget Fesztiválra, annál is inkább, hogy a neves, egyhetes szabadtéri, zenei fesztivál ebben az esztendőben 25. születésnapját ünnepli, és az „ünnepi” hangulat már a meghívottak lajstromáról is visszaköszön: itt világsztárok sorakoznak példátlan tumultusban.
Az észak-budapesti Óbudai Hajógyári-szigeten idén is felejthetetlen élmények várnak az érdeklődőkre: bárki megtalálhatja ízlése szerint kedvencét a programfüzetben: Jamie Cullum, Pink, Paul Van Dyk – és akkor csak pár közismertebb nevet ragadtunk ki az idei fellépők sorából.
Bátran keljünk át tehát az élményeket megnyitó színes hídon, és a zöld buli-mennyországban idén is legyünk „szigetlakók”, hiszen itt a sátrak melletti fogmosástól a kalandparkon, strandon, zeneínyencségeken, táncmaratonon át az éjszakai őrült kalandokig újra ránk vár minden, ami nemcsak testünket, de lelkünket is kényezteti.
Aki pedig először megy, az készüljön fel, mert a szórakozásról eddig alkotott képe drasztikusan szilánkokra hull majd, és rájön, olyan keveset élt át, mielőtt idevetődött volna.
Amúgy az első könnyűzenei eseményre az Óbudai-szigeten még 1980-ban került sor: a „Fekete Bárányok” koncerten a Beatrice, a P. Mobil és a Hobo Blues Band lépett színpadra.
Aztán, 1981-ben a zenész szakszervezet által szervezett „Szuperkoncert” nevű rendezvényen lépett fel több akkori ismert magyar rockegyüttes: az eseményről „Egy nap rock” címmel készült film. Ezután 1991-ben a szovjet csapatok kivonulásának megünnepléseként rendezték meg az Aurora punk banda első albumának nevéről kölcsönzött „Viszlát Iván!” fesztivált, amelynek a városligeti Felvonulási tér (ma 56-osok tere) mellett az Óbudai-sziget is helyszíne volt.
A Sziget története Gerendai Károly és Müller Péter Sziámi saját ötlete alapján, Szekfű Balázs segédletével az 1993-ban megrendezett Diáksziget fesztivállal kezdődött „Kell egy hét együttlét” szlogennel. Az esemény helyszínéül ezúttal is az Óbudai-szigetet szemlélték ki, mely azóta is otthont ad a rendezvénynek.
Aztán 1994-ben, a woodstocki fesztivál 25 éves jubileuma alkalmából, Eurowoodstock címmel megrendezett Diákszigeten az eredeti fesztivál több fellépője (pl. Jethro Tull, Ten Years After) is koncertet adott. A fesztivál 1996-tól 2001-ig Pepsi Sziget néven, 2002 óta pedig Sziget Fesztivál néven működik.
A 2000-es években vált összműfajúvá: korábban zömmel alternatív és rockzenei stílusok voltak a meghatározóak a fellépő együttesek és előadók nyújtotta kínálatban. 2011-ben Európa huszonöt legnagyobb fesztiválja közül a Sziget lett az első a Yourope (európai fesztiválszövetség) és a Virtual Festivals Europe által szervezett szavazáson a „nagyfesztiválok” versenyében.
A fesztivál anyagi sikeressége egyrészt a fellépők listájának bővülésében, másrészt a fesztivált rendező Sziget Produkciós Iroda által indított vagy felvásárolt más fesztiválokban nyilvánult meg. A produkciós iroda rendezi a nemkülönben sikeres Volt Fesztivált, a Balaton Sound elektronikus zenei fesztivált is.
Ugyancsak intenzív élményekről mesélnek, hihetetlen, sokszor filmekbe illő kalandokkal gazdagodnak a Telekom Volt fesztivál, a Balaton Sound fesztivál erdélyi résztvevői is.
A június végén sorra kerülő Volt fesztiválon idén az Imagine Dragons, a Linkin Park, a Fatboy Slim, The Cult, a Belga szórakoztatja a résztvevőket, de a háromszéki fiatalok körében oly közkedvelt Tankcsapda, Ruzsa Magdi, Moby Dick, Deák Bill Blues Band, Beatrice, Bikini, a Pál Utcai Fiúk, Anna & The Barbies is jelen lesz.
És aki nem fáradt el a Volt-on, az átmehet a július elején zajló Balaton Sound-ra. Itt szabadon, ugyancsak gyönyörű környezetben bulizhat, őrült iramban szerezhet új barátokat, élményeket a pörgős koncerteken, a vízben vagy parton. Ugyanitt minden nap – a Siófok hajóállomáson – exkluzív hajós partira is jelentkezhetnek az érdeklődők.
Idén többek között Dubfire, G-Eazy, Punnany Massif, Armin Van Buuren melegíti be a jelenlévőket az első napon, illetve búcsúzóul, vasárnap olyan nevek szórakoztatnak, mint Afrojack, Marshmello, Kiida, Zedd, Troyboi, Sasha, hogy csak párat említsünk.
Nem csoda tehát a felsoroltak tükrében, hogy az erdélyi, háromszéki fiatalok körében az elmúlt években visszatérő téma, illetve az asztali beszélgetések során felsorakoztatott emlékek szerves részei voltak ezek az anyaországi fesztiválok. És ez idén sem lesz másképp!