Hittel és oktatással a kirekesztés ellen
Evangelizáció, kiállítás, táncház és szakmai konferencia is része annak a háromnapos...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Minden közvélemény-kutatás azt mutatja, hogy az erdélyi magyarok 90 százaléka támogatja, hogy az RMDSZ kormányon legyen, a cél tehát az, hogy annak adjuk szavazatainkat, aki ezt biztosítja – fejtette ki az elöljáró. Egyébként nem változott semmi – 1996 óta mindig a kisebbik rosszat kell választanunk” – mondta.
A 11 államelnökjelöltből kirostálva azokat, akik józan emberi számítás szerint nem rúgnak labdába (nem véve számításba azt az esetet, hogy a George Călinescu által használt erőforrásokat megkapja egyikük), a maradék öt között egy „rosszasági” sorrendet állított fel az elöljáró, meg is indokolván, mivel érdemelte ki helyezését az illető. Az RMDSZ és az erdélyi magyarság szempontjából Crin Antonescu a legkevésbé rossz és ez akkor is így van, ha korábban volt már olyan helyzet, hogy az RMDSZ szembement vele.
Míg az Ungureanu kormányt meg nem buktatták 2012-ben, „igazi vagány magyarbarát” volt – mondta Antal. Szerinte ő viszonyult a legnormálisabban az emberi jogokhoz, államhoz, polgárokhoz, de csak addig, amíg nem társult Pontához, a „rossz szellemhez”, aki belevitte magyarellenes nyilatkozatokba is. Amikor viszont az alkotmánymódosítás került a kormány napirendjére, csak Crin Antonescu támogatta, hogy elismerjék a magyarságot mint államalapító tényezőt.
Az államjelöltek 11 nevet tartalmazó listájáról tehát kihúzva az esélytelennek számító Cristian Terheș, Lavinia Șandru, Sebastian Popescu, Silviu Predoiu, Joh-Ion Banu-Muscel és Daniel Funeriu nevét, versenyben marad az USR-t megalapító Nicușor Dan és a párt elnöke, Elena Lasconi.
Kettőjük közül a jelenlegi főpolgármester a jobb, de ő nem csapatjátékos, ez kiderül abból, hogy soha nem vett részt a polgármesterek találkozóin, a közös döntéshozatalban – vélekedett a polgármester. Azonban egyikük sem kívánatos nyertes, mert beviszik az USR-t a kormányba, az RMDSZ-re pedig már nem lesz szükség (mert nagyobb parlamenti többséggel rendelkező koalíció lesz), ha mégis bekerül, súlytalanná válik. Ha pedig ellenzékben marad, egy táborba kerülne az AUR-ral és a POT-tal. Ez sem túl jó kilátás.
Antal Árpád szerint esélyes lehet az ex-PSD-s Victor Ponta és az Úzvölgyi provokátor, George Simion, akik mindketten AUR-PSD koaliciót akarnak: ha egyikük lenne az elnök, a másik lenne a miniszterelnök. Egyik sem jó variáns az erdélyi magyarság, de Románia számára sem.
Bárkik is kerülnek a második fordulóba, a magyarok számára ajánlott az itt következő listán az előrébb levőt, azaz a kisebbik rosszat megszavazni: Crin Antonescu, Nicușor Dan, Elena Lasconi, Victor Ponta, George Simion.
„Szeretnénk megteremteni az erdélyi magyarok számára a lehetőséget, hogy olyanra szavazzon, aki lehető legkevesebb felfordulást okozza” – közölte Antal Árpád, aki szerint jól vizsgázott a román állam akkor, mikor kitiltotta a versenyből Călin Georgescut. Ő ugyanis az alkotmányos rend felborítására tett kísérletet, külföldi állami aktorok szereplésével, az általa kedvelt félkatonai rendszerek pedig azt csinálták volna Erdélyben, amit a vasgárdisták.
„Van egy összekacsintás az oroszok és amerikaiak között, hogy ha bajkeverő figurák jutnak a hatalomra, azok majd jól aláássák az európai egységet” – jelentette ki zárásként a háromszéki politikus.
Fotó: Tuchiluș Alex