Ha a gazda kezeli az allatot,par ,,baro,,doki…..penz nelkul marad.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Év végéig két uniós ellenőrzésre is sor kerül Romániában, így akár Háromszéken is megjelenhetnek az illetékesek – tájékoztatott dr. Sikó. Az egyik téma a sertéspestis, a másik pedig a tej- és a tejtermékek, a nyerstej előállítása, ennek a minősége, leadása, feldolgozása. Sertéspestis terén Háromszéken nincsenek gondok, az utóbbi két hónapban egyetlenegy incidenst sem jegyeztek fel az igazgatóság statisztikájában, illetve elhullt vaddisznókról sem érkezett jelzés. A tejtermékek esetében már akadnak szabálytalanságok.
–Több háromszéki gazda a tiltások ellenére is saját maga kezeli beteg állatait, a gyógyszerek, antibiotikumok megmaradhatnak a tejben, ezt felelőtlenül leadják, így nagy mennyiségű nyerstejet ronthatnak meg. A tej feldolgozása során egyes termékeket (például a kefirt) élelmiszerbaktériumokkal készítik, ám az antibiotikum ezeket megöli, így kárba megy a tej. Szerencsére vannak gyorstesztek, amelyeket a tej átvételekor lehet alkalmazni, de gazdánként elvégezni ezeket nehézkes, így előfordul, hogy egy ciszterna tejet 2-3 kezelés alatt álló tehén teje megront – magyarázta a megyei főállatorvos.
A szabálytalankodót – ha egyáltalán rajtakapják – még a helyszínen, a csarnoknál fegyelmezik, a gazda „rossz híre” ritkán jut el az állategészségügyi igazgatósághoz.
Ha a gazda kezeli az allatot,par ,,baro,,doki…..penz nelkul marad.
Nem-nem, a Kauflandos a legjobb nem egyebert csak abban nincsen tej !!!
Ha nem megfelelő szerinted, nem az van benne, amit ír, jelentsd fel őket vagy vidd bevizsgálásra, mint a Hexi Pharma fertőtlenítőt. Ha igazad van jön a nem csak 10 perc hírnév.
Pedig a háztáji termékek az egészségesek, nem az üzleti, nemde? Vagy mégse?