Nem mindennapi események és műfajok a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet programjában
A kultúra számtalan területén kínál izgalmas programokat a Sepsiszentgyörgyi Liszt I...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Zágonban például 2005 és 2020 között júniusban átlagosan 91 liter csapadék hullt, most két nap alatt 58 liter, Kovásznán 135 liter a sokévi havi átlag, most 64 liter hullt két nap alatt, Lemhényben 114 liter a 47-hez az arány. Ha a június 13-a és 23-a közötti tíz napot vesszük, akkor Szentkatolna kerül az „élre”, ahol 126 liter eső hullott ebben a periódusban, miközben a sokévi havi átlag 98 liter. Persze nem csak a mennyiség számít, hanem az is, hogy mennyi idő alatt hull le egy bizonyos mennyiségű csapadék, hiszen Nagybaconban „csak” 37 liter hullt 13-a és 23-a között (ez „belefér” a 107 literes havi átlagba), de ebből 20-án félóra alatt annyi, hogy tönkretette a műemlék templomot – fejtette ki a prefektus.
Ráduly István ismételten köszönetet mondott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség és vízügyi igazgatóság szakembereinek, amiért – szó szerint – éjt nappallá téve dolgoztak, hogy mérsékeljék a Feketeügyön és a Tatrangon, illetve a Kovászna és a Barót patakán levonuló árhullámok negatív hatásait. A prefektúra kimutatása szerint az árvíz 12 településen tett kárt. A vizek elöntöttek 19 gazdaságot, 790 hektár szántót, 1000 hektár legelőt, megrongáltak egy hidat, hét pallót, 1,4 kilométer megyei utat, 6,4 kilométer községi utat, 7 kilométer utcát és nyolc hidrotechnikai építményt. A károk felmérése még folyamatban van, de a nagyságrendet mutatja, hogy csak a nyolc vízvédelmi építmény rendbetételét 5,4 millió lejre becsülik.
Az uzoni választásokról szólva a prefektus „örömmel nyugtázta”, hogy a község lakói „polgári felelősségtudatról” tettek tanúbizonyságot, és az időközi választásokon a szokásosnál jóval nagyobb számban mentek el szavazni. Ráduly István gratulált Bordás Enikőnek, és reményét fejezte ki, hogy Uzon község megmarad a fejlődés útján.
A prefektus sok sikert kívánt az éppen érettségiző fiataloknak, és arra biztatta őket, hogy egyetemen és főiskolán folytassák tanulmányaikat, nem csak azért mert – a közhiedelemmel ellentétben – az oklevél igenis számít, akár anyagilag is, hanem azért is, mert minden elvégzett iskola fejleszti az embert, hozzátesz egy jobb, teljesebb világkép kialakításához.
(közlemény)