Hat hogyne megmarad minden ahogy van, a zenepavilonnak az a rendeltetese, hogy friss kurtoskalacs legyen kaphato a parkban.Ugyes.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Többen nehezményezték, hogy napok óta dolgoznak a parkban a pavilonnál, az épület korábban a megyéből érkező fúvószenekarok fellépőhelye volt. Mindez csak hétvégeken, nyáron egyszer-kétszer, az év többi napján az épületrész elhanyagolt állapotban volt. Most elkezdték bedeszkázni az oldalait, új formát kap a pavilon, ám ez nem nyerte el a szentgyörgyiek tetszését. Többen műemlék épületnek vélték, melynek alsó részében kávézó és terasz működik. A városlakóknak nem igazán tetszik az átalakulás, szerintük jobb lett volna meghagyni eredeti formájában, igaz, kihasználatlanul.
A közösségi oldalon zajló vitát végül a filagória tulajdonosa, Kovács István vendéglőtulajdonos oldotta meg, aki elmondta: az épület nem műemlék, és nem is a városé, hanem magántulajdon, a bodoki borvíztöltödétől vásárolták meg évekkel ezelőtt, és akkor fel is újították. Az alsó részében helyet kapott egy kávézó, ami minden nyáron egyre több vendéget vonz, a felső részét – magát a pavilont – éveken át a város rendelkezésére bocsátották, koncerteket, kulturális eseményeket szerveztek benne.
– Sajnos, erre egyre kevesebb igény mutatkozott, miután átkerült minden városunk szépen felújított főterére. Azonban évek óta hiányzott a városból, a parkból a mindig frissen kapható kürtőskalács, több vendégünk is kereste. Ezért bérbe adtuk egy helyi vállalkozónak, és neves műépítészt kértünk fel, hogy alakítsa át erre a célra a teret. Ez most zajlik– magyarázta Kovács István, és arra kért mindenkit, várják meg a végeredményt, amely összességében jó lesz.
Hat hogyne megmarad minden ahogy van, a zenepavilonnak az a rendeltetese, hogy friss kurtoskalacs legyen kaphato a parkban.Ugyes.
Felhaborito, hogy a profit mindennel elobbrevalo, kepesek egy , a varos altal kedvelt, a park osszkepebe illo helyet elronditani! Remelem
az illetekesek megakadalyozzak!!!!! Csak azt nem tudom, ilyenkor hol vannak???
Nyilván, nem helyeslendő a hatósági engedéy nélküli átalakítás, de lássuk be: mekkora építészeti értéket képvisel? Lehet, hogy közel 100 éves építmény, de meglehetősen silány szerkezet és esztétika. Ennél jóval reprezentatívabb épületek vesznek el, majdnem napirenden, itt a városban, meg falakon. Azokért nem hallani ilyen harsány óbégatást.
A felhaborodott hozzaszolok gondoskodjanak betolteni a zenepavilont zenevel es akkor nem lenne problema.
A magántulajdonban lévő építmények módosításához is engedély szükséges. Kár zárt térré alakítani, főleg most, mikor a koronavírus miatt minden rendezvényt a szabadba kell költöztetni. Gondolhatta volna, hogy felháborodást vált ki, hiszen a régi szentgyörgyiek érzelmileg kötődnek a pavilonhoz.