Sajnos nálunk sem történik semmi. Pedig volt mindenféle színű polgármester már. Minden tiszteletem azokért a polgármesterekért akik tényleg tesznek a köz érdekében. Egy orbaiszeki lakó.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Rövidesen befejezik a nemrégiben vásárolt sebességmérő kijelzők felszerelését a gelencei főút forgalmasabb, átjárókkal ellátott szakaszain. A község bejáratánál és központjában már néhány napja be is üzemelték az első táblákat, amelyek rögzítik az átlagsebességet, a legalacsonyabb és legmagasabb értékeket, ezzel meghatározva a gyorshajtás mértékét is a községben. Ilyés Botond polgármester szerint az elmúlt napok statisztikáiból máris kitűnik: sok autós jóval a megengedett határon túllépve suhan át a településen, az elmúlt napokban 140 km/órás csúcsértéket is mértek.
Mint kiderült, a táblákat a lakosság igényére szerezte be az önkormányzat, ugyanis a tanintézmények és a főút menti átjárók környékén veszélyben érezték magukat a gyalogosok. „A központi, egyenes útszakaszon három átjáró van, ugyanitt iskola, óvoda és orvosi rendelő is található. Azt tapasztaljuk, hogy itt meglehetősen nagy sebességgel közlekednek az autók, még a tehergépjárművek is, ezért szükségesnek láttuk a közbelépést” – magyarázta az elöljáró, hozzátéve, hogy az öt kijelzőt olyan részekre helyezik el, ahol már többször történt baleset, vagy fennáll a kockázata.
A polgármester úgy véli, a „jóindulatú radarok” kíméletesebbek a gépjárművek számára, ugyanakkor megyei út lévén, valamint a pályázati feltételek okán ez a módszer tűnt a legjobb választásnak. Az úttestre ugyanis hosszas eljárás után kerülhetett volna csak hagyományos fekvőrendőr, a digitalizációs pályázat viszont megengedte a készülékek beszerzését, ezt kihasználva cselekedett az önkormányzat.
A pályázati úton finanszírozott készülékek azonban csak figyelmeztetnek és adatokat rögzítenek, a sebességszabályozás lényeges részét a rendőrség fogja végezni. „Hozzáférnek a kijelzők által mért értékekhez, a kihágások függvényében pedig az adott útszakaszon időszakos ellenőrzéseket is fognak végezni” – vázolta a községvezető. A statisztikával ugyanakkor könnyebben alátámasztható lesz, hogy a település mely pontjain lehet szükség a későbbiekben fekvőrendőrre is, amelyet az önkormányzat évekkel nyomatékosítva kérvényezhet a rendőrségtől a megyei tanácson keresztül.
Ilyés Botond a pályázatot illetően elmondta, a 375 ezer lejes támogatást az Országos Helyreállítási Terv részeként megvalósuló digitalizációs pályázat keretében nyerték meg, ennek részei a kijelzők is. Ugyanezzel a támogatással a községben többek között digitális hirdetőtáblával, internettel és napelemes rendszerrel ellátott buszmegállókat is építenek, illetve okospadokat is elhelyeznek a központban, kedvezve a fiataloknak.
A községvezető kiemelte: a gelencei önkéntes tűzoltók munkáját is segítik, a pályázat keretében ugyanis hőkamerás drónt vásároltak a mentések könnyítését célozva. „Eltűnt személy keresésekor vagy tűz esetén nagyon hasznos lehet, hiszen felmérhető, honnan indultak a lángok” – magyarázta, hozzátéve, hogy a pályázattal elért előrelépéseket önerőből lehetetlen lett volna finanszírozni, ezért minden lehetőséget megragadtak. A digitalizációs folyamat része ugyanakkor a községháza gyűléstermébe felszerelt okostábla is, amellyel megkönnyítették és átláthatóbbá tették a tanácsülések folyamatát, valamint az önkormányzati munkához szükséges digitális felületek megvásárlására is esélyt adott a pályázat.
Fotó: Tuchiluș Alex
Sajnos nálunk sem történik semmi. Pedig volt mindenféle színű polgármester már. Minden tiszteletem azokért a polgármesterekért akik tényleg tesznek a köz érdekében. Egy orbaiszeki lakó.
Botond fiam mit kepzeltel hogy par sebessegmero tablacska ami gondolom nem keves penzbe kerul fogja csilapittani a gyorshajtokat, hat nagyon el vagy tevedve, a lenyeg az hogy az okos szerkok jonnek az adot meg emelitek s a paraszt lassan azt sem tudja hogy mibol vegyen kenyeret , a FONTOS az hogy a ceg aki az okos szerkot felszereli megtomi a bankszamlajat az adofizetok hatan !!!
Szerintem ön nem volt elég figyelmes mert azt írja a cikk szerzője hogy ezek az ,, okos szerkok” egy digitalizácios pályázat része és nem a ,, megemelt adóból ” vásárolt eszközök.
Ezzzzzaaazzzz!!!!! Buntessenek csak a Milicek !!
Nagyon ugyes!
A gazpedal mellett ajanlott fekezni is lakott telepulesen!!
Ebredj Kezdivasarhely, Szentkatolna, Kezdiszentlelek, Zabola – ezeken a telepuleseken is kaphatna helyet nehany sebesseg monitor.
Miért nem írták ki, hogy például a kifélék miatt kellett sebesség korlátozást…s azoknak az ára nem az adóból lett. Mert az alattomos ember támad, nem ígéri, hogy lassabban hajt, de szeretné tudni mire költötték a kínosan megemelt adóját (ami lehet nem is igaz),
Sok a csöves
Ügyes, értelmes dolgok történnek egyes községekben. Nálunk sajnos három muskétás indul a választáson, mindhárom tökéletesen alkalmatlan az elöljáró szerepre.
Süllyedünk.
Egy másik felső háromszéki nagyközség lakója.