Kézdivásárhelyen újra Szilveszter Szabolcs az alpolgármester
Kézdivásárhely képviselő-testülete november 4-től, hétfőtől immáron teljes létszámba...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Jogszabály-módosítást kezdeményez a municípiumi polgármesterek szövetsége, döntötték el hétfői találkozójukon a résztvevő városvezetők, erről számolt be tegnapi sajtótájékoztatóján a sepsiszentgyörgyi polgármester, Antal Árpád.
Eszerint a városok területén levő összes ingatlantulajdonosnak – tehát beleértve az állami intézményeket is – fizetniük kellene az ingatlanadót, így jelentős bevételekhez jutna a helyi költségvetés. Ezt azzal az alkotmányba foglalt tétellel indokolná az elöljáró, hogy a törvény előtt mindenki egyenlő. Ilyen szempontból a csak az állami intézmények számára tervezett adóamnesztiával szemben is fenntartásai vannak Antal Árpádnak – fejtette ki kérdésre válaszolva –, mert ha a magán- és állami jogi személyek egyaránt részt vesznek a szabadpiacon, akkor a Versenyhivatalnak közbe kellene lépnie, hogy egyenlő feltételekkel tegyék azt.
Szóba került a digitalizálási kormányprogram is, amely egyelőre nem nagyon működik, noha miniszterelnöki biztos van megbízva a bürokratikus folyamatok egyszerűsítésével, ám az elöljáró szerint az eddigi tapasztalatok fényében ennek a végeredménye – mint a decentralizációnak is – éppen az ellenkezője a tervezettnek. – A digitalizálás felülről kellene induljon – fejtette ki a polgármester, Észtországot említve jó példaként, ahol az elektronikus ügyintézéssel a GDP 2%-át spórolja meg az ország, és ahol a sokféle (személyazonossági, egészségügyi kártya, hajtási) kártyát egyetlen egy igazolvány helyettesíti, miközben a szülő otthon, a számítógép előtt állítja ki gyermeke születési bizonyítványát. Nálunk azonban a megtörtént lépések csak elbonyolítják az ember életét – hozott fel ellenpéldát –, például az önkormányzat által digitális formában kibocsátott urbanisztikai bizonylatot a többi illetékes hivatal nem fogadja el.
A sajtótájékoztató második felében az elöljáró a soron levő útjavításokat részletezte. Befejezték a munkálatokat az Ifjúság sétányon és a Kertész utcában, már csak a festés van hátra. Dolgoznak a Váradi József, a Kós Károly, a Kórház, Kriza János utcákon, és még az idénre van betervezve a László Ferenc utca felújítása. „A Vasile Goldișra is megvan a kivitelezési szerződés, de amíg folyik a kisstadionban az építkezés, és munkagépekkel járnak a helyszínre, nem indítjuk el a munkálatokat” – részletezte a polgármester.
Az Andrei Șaguna utcára is megvan a kivitelezési szerződés, de ott igen hosszas előkészítési folyamatokra lehet számítani, a sok eső is késlelteti a tervezett lépéseket, így valószínűleg csak tavasszal fognak neki a munkálatoknak. Néhány utcában még zajlanak kisebb javítások, például az Árnyas, Jövő, Bem József utcában foltoznak. Miután tavasszal, az első leszerződött 30 napos ciklusban a teljes Szemerja negyedben megtörtént a foltozás, a kivitelező visszalépett, másik, brassói céget szerződtettek, most pedig már harmadikkal kell a következő szakaszba lépni. Viszont a két évvel ezelőtti, a nagy felfordulással járó általános infrastrukturális beruházások befejezte után tett ígéretéhez híven, több mint 10 utcában nem lesznek többet egyszerre túrások és forgalomkorlátozások – nyomatékosította Antal Árpád.
Kíváncsi vagyok, hogy hány évig fog tartani a Kós Károly javítása. Elég lesz egy évtized ?