Szóval kákán csomót!Na,azoknak a konyhájába is be lehetne nézni…..
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Hétfőtől kezdődött a nagy razzia, a vizsgálatot végző bizottságban több intézmény képviseltette magát: a megyei kifizetési és szociális ellátási ügynökség (AJPIS), a közegészségügyi igazgatóság (DSP), a területi munkaügyi felügyelőség (ITM), az állat-egészségügyi és élelmiszerbiztonsági Hivatal (DSVSA), a készenléti felügyelőség (ISU), a megyei rendőrség és a fogyasztóvédelem (OPC) felügyelői, akik sorra vették – illetve veszik még a mai és holnapi napon is – az összesen tizenkilenc, Kovászna megyében az említett rendeltetéssel bíró intézményt.
Az első ellenőrzött egységek egyike a sepsiszentgyörgyi önkormányzat által fenntartott Zathureczky Berta Központ volt. Az öregotthon igazgatója, Klárik Mária megkeresésünkre felháborodottan számolt be az ellenőrzésről, pontosabban annak módjáról: „tíz intézménytől tíz ember egyszerre kér több tíz papírt.” És bár nem mindenki, de volt olyan inspektor, aki kifejezetten azzal a szándékkal ment, hogy büntessen, derült ki. Az illető amúgy két hete járt ugyanott ellenőrizni, és akkor is büntetett, mégpedig ugyanazért, mint most: hogy egy szobát, amelyet éppen felújítanak (tehát nem laknak benne), mert beázott, zárva talált. Másik súlyos, a betegek életminőségét rontó vétség, amelyért újabb összeget kell fizetnie a Zathureczkynek, hogy a konyhán nem volt felírva a leves összetevői mellé a mennyiség, a 250 ml. Természetesen megfellebbezzük a döntést, mondta Klárik Mária. Az élelmiszerbiztonsági hivatal ellenőre pedig azért rótt ki büntetést, mert a konyhában a kagylón a mosogatószeren kívül más vegyszert (zsíroldó tisztítószert) is talált, illetve az aznap beszerzett tojás még a raktárban, és nem a hűtőben volt. A büntetések összértéke több ezer lej.
Klárik Mária igazgatónő az egész eljárást embertelennek és megalázónak minősítette. Nemcsak az öregeket ijesztették meg, de „abszurdum így viselkedni, mintha mi lennénk a bűnözők” – elégedetlenkedett. Továbbá amiatt is tiltakozott e fellépés miatt, mert az adminisztratív személyzet így is kis létszámú és leterhelt, nem tudja követni az igen gyakori törvényi változásokat, amelyekért az ellenőrök hajlamosak büntetni. „Először talán kellene értesíteniük ezekről a törvénymódosításokról, azután jöjjenek ellenőrizni” – ezt a meglátását az igazgatónő a prefektusnak is jelezte. Harmadsorban pedig az ellenőrzések nyomasztó gyakoriságát nehezményezte Klárik Mária igazgatónő, hiszen ezek mellett igen megterhelő elvégezni a tulajdonképpeni munkát.
Szabó Jolán a kézdivásárhelyi Zenóbia öregotthon ügyvezetője, ott szerdán járt egy 17 tagú bizottság. Mint megtudtuk, a felügyelők szóba álltak az ellátottakkal is, akiket kikérdeztek ellátásról, bánásmódról. Ugyanakkor büntettek is – közel 10 ezer lejt kell kifizetni az intézménynek – olyan szabálytalanságokért, mint hogy rozsdás volt egy tusolófej egy része, durvasót használtak a konyhán jódozott só helyett, abban a dobozban, amelybe az estére megsütött fasírtot kitették, nem voltak rajta az összetevők, az elsejétől leszerződött, de éppen beteg kineterapeuta helyett az asszisztens tartotta a foglalkozást az ellátottaknak. Szabó Jolán is elmondta, rendszeresen és sűrűn látogatják őket a hatóságok.
Az ellenőrző akciót a prefektúrák vezénylik le. Dr.Ráduly István Kovászna megyei prefektus érdeklődésünkre elmondta, az ellenőrző akció következtetéseit július 17-én, hétfőn összesítik és osztják meg a közvéleménnyel.
Címlapfotó: Zathureczky Berta Központ/Facebook
Szóval kákán csomót!Na,azoknak a konyhájába is be lehetne nézni…..
Nyuszi, van sapkád?
Jo volna a piacon a bodekban levo tojasokrol is beszamolni, a tejet, kolbaszt, szalonnat, tojast arulnak semmi huto nelkul! Azert a buntetes mennyi??
a gyokerek melyek marx engelsz lenin zeli hattere….