Lehet folytatni a sepsiszentgyörgyi bicikliút építését
Tavaly több ponton is megakadt az Olt védőgátján futó sepsiszentgyörgyi bicikliút ép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kulcsár-Terza József és Benkő Erika háromszéki képviselők a magyar kisebbség helyzetéről tájékoztatták az Európa Tanács (ET) emberi jogi delegátusát. A vendégek az ET Romániáról készülő jelentése apropóján érkeztek, a román képviselőház emberi jogi bizottsága előtt megtartott találkozón képviselte magát a roma kisebbség és a kormánypárt is.
Az MPP-s politikus szerint a Rasszizmus és Intolerancia Elleni Európai Bizottság nevű szaktestület két raportőre – Predrag Raosavljevic (Bosznia-Hercegovina) és Tena Simonovic (Horvátország) – megértéssel viszonyultak az erdélyi magyarok által felrótt jogsértések, de azok politikai ambíciói iránt is. A politikus beszámolt a gyarapodó jogsértésekről, így a szimbólumhasználat törvényi és hatósági ellehetetlenítéséről, a kormányhivatalok önkényességeiről, a magyar oktatás fokozatos leépítéséről, de a médiában és a sportrendezvényeken elszaporodott magyarellenes megnyilvánulásokról is. Kulcsár-Terza elmondta, mindezen problémákra az autonómia intézménye lehetne az európai megoldás, csakhogy ezzel kapcsolatban a politikum töretlenül félretájékoztatja a román közvéleményt. Így fordulhatott elő, hogy a területi autonómia-tervezet vitáján a bukaresti honatyák a határmódosítás rémképéről szónokolhattak.
De ehhez a stratégiához igazodott a jelenlevő szociáldemokrata honatya magatartása is. Botnariu Gabriel a roma és magyar képviselők beszéde után egyszerűen kijelentette, hogy Romániában modellértékű kisebbségvédelmi rendszer működik, majd bírálni kezdte az előtte felszólalókat. Kulcsár-Terza szerint viszont a MOGYE-ügy is őket igazolja, a helyzet pedig a magyar pártok, civilek és egyházak összefogását igényli.