Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az új lehetőségekről Tóth Annát, a Diakónia idősgondozó ágazatának igazgatóját kérdeztük. Mint megtudtuk, Málnáson indítanak be egy új típusú szolgáltatást, a községben az otthongondozó szolgálat ugyanis már régóta működik. Itt azért volt előnyösebb helyzetben a Diakónia, mert a református egyház már korábban átadott ingyenes használatra az alapítványnak egy épületet, hogy ott szociális tevékenységet indítson (palliatív ellátást biztosítson a súlyos betegeknek), és a pályázás feltétele volt egy ingatlan tulajdon- vagy használati jogának a bizonyítása. Ezen az épületen sokat kellett dolgozni, mivel külső-belső felújításra szorult, és belül még mindig van munka, de egy részében biztosítható az új szolgálat székhelye, így októberben már a hivatalos megnyitóra is sor kerülhet majd. Málnáson közösségi segítségnyújtásra, tájékoztatásra vállalkozik az alapítvány, talán egy nyugdíjasklubot is sikerül megalakítaniuk, illetve a teljes 65 év feletti lakosságot megfigyelés alatt tartják, hogy aki esetleg a mélyszegénység küszöbére csúszna, segíthessék élelemmel.
Tóth Anna arra biztat minden lelkészt, hogy – különösen ott, ahol már évek óta működtetnek különösebb formaságok nélkül valamilyen szociális szolgáltatást – az egyházközséget akkreditáltassák szociális szolgáltatóként. Igaz, hogy így több megkötésnek kell eleget tenniük (például az alkalmazandó személyzet, biztosított hely tekintetében), de az állami pályázati támogatást is felhasználhatnák a szolgáltatás létrehozásra és az ellátottak javára.
Péter György, a gyulafehérvári Caritas szocio-medikális ágazatának igazgatója lapunknak elmondta: október elsejétől Bodzafordulón, Bárkányban és Szitabodzán indítják el az idősgondozást, ehhez 1103 ezer lejt támogatást kapnak a szükséges eszközökre és résztámogatást két évi működtetésre. A segélyszervezetnek ezt az összeget ki kell egészítenie 124 ezer lejes önrésszel, ami az el nem számolható költségeket fedezi. A finanszírozás megszűnte után még további három évig kötelesek működtetni a szolgáltatást. Öt asszisztens, négy idősgondozó és egy szociális munkás fogja ellátni a feladatokat, kezdetben minimum 25 idős ellátását kell felvállalni, azonban ez a szám vélhetően hamar nagyot fog nőni, mivel az eddigi tapasztalatok szerint a lakosság 8–10%-ának van szüksége otthongondozásra.
Ha az idősek jólétéért annyit fognak tenni, mint pár éve Kézdin a fiatalokért, akkor sájze!😁😂
A kérdőívekig jutottak, utána csúsztatni akartak, hogy learassák a babérokat! Szégyen!!!!!