Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A számvevőszék ellenőrei a megye több közigazgatási egységénél fedeztek fel könyvvizsgálási, közbeszerzési vagy kifizetési gondokat. A szabálytalanságok becsült értéke 61,8 millió lej, derül ki a 2015-ös évre szóló jelentésből. Az önkormányzatok fellebbeztek.
A jelentés szerint az elmúlt évben a Kovászna Megyei Számvevőszék 34 akció keretén belül ellenőrizte a 2015-ös évre szóló pénzügyi tételeket, és ezek során több szabálytalanságot is azonosítottak törvénytelen vagy alaptalan kifizetésekkel, valamint beruházási szerződésekkel kapcsolatosan. Például a Kovászna Megye Tanácsa esetében megállapították, hogy „nem gazdaságosan” költöttek el közpénzeket, amikor más kiadási tételekben „elrejtve” utaltak ki pénzalapokat a tanács alárendeltségébe tartozó intézmények – mint a Székely Nemzeti Múzeum, a megyei művelődési központ vagy a Művészeti és Népiskola – fenntartására és működésére.
Henning László, a megyei önkormányzat alelnöke érdeklődésünkre kifejtette, a számvevőszék a végzésekben külön kezeli a könyvvizsgálási gondokat, amelyeknek nincsenek pénzügyi vetületei. Ilyen nézeteltérés volt például az, hogy a múzeum épületét vagy más vagyontárgyakat hol kell elkönyvelni, de ezzel nem okoztak kárt a költségvetésben. Utólag a megyei tanács egy jelentésben rögzítette, hogy ezt a kérdést hogyan oldották meg.
Másfelől van az, amikor a számvevőszék tényleges kárt is megállapít. „Egyetlen egy ilyen, 34 ezer lejes tétel volt egy építkezésnél, a gyermekjogvédelmi igazgatóság esetében, de ezt is megfellebbezték”, tette hozzá Henning.
Az éves jelentésben szerepelnek a sepsiszentgyörgyi önkormányzatnál tett ellenőrzés során tapasztalt szabálytalanságok is. Az ellenőrző hatóság azt kifogásolta, hogy a szépmezői ipari park létesítésekor 128 182 óra munkadíjat fizettek ki, ami naponta átlag 145,6 munkás mobilizálását jelentette volna, miközben a dokumentumok azt mutatják, hogy naponta átlag 13,91-en dolgoztak. Az önkormányzat megfellebbezte a végzést.
A számvevőszék azt is megállapítja, hogy hét kézdivásárhelyi utca felújítására vonatkozó, összesen 1,29 millió lej értékű beruházásokat úgy „osztottak fel”, hogy mindegyik szerződést a törvényes százezer eurós felső határ alá lehessen besorolni, és így közvetlenül adhassák ki a munkálatokat egy kivitelezőnek. <<