A romániai magyar intézmények fontosságát hangsúlyozta Hankó Balázs Sepsiszentgyörgyön
A háromszéki intézményeknek szüksége van a Magyarországon már meglévő tudásra és a r...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mariam a világhálón talált rá a az Erasmus+ résztámogatásával megvalósult Environment+ (Környezet+) program nyújtotta önkéntes lehetőségre. „Egy Facebook-csoportban láttam meg a hirdetést, és azonnal lecsaptam a lehetőségre.” Bár már hat éve részt vesz különböző hazai és nemzetközi önkéntes programokban, a céhes városbeli kalandot megelőzően mindössze néhány hetet volt távol hazájától. „Odahaza helyi szervezetek által rendezett programokban vettem részt, az első határon túli tapasztalatokat egy Moldova Köztársaságbeli program keretében szereztem, de önkénteskedtem a spanyolországi Madridban és Barcelonában is két hétig.”
Bár Mariam nyelvek és szociális tudományok, majd turisztikai tanulmányok szakokon végzett, ideutazása előtt egy startup vállalkozásnál dolgozott, ám az adminisztratív tevékenység „nem igazán nőtt a szívéhez”. „Gyűlöltem azt a munkahelyet, és több dolgot is kipróbáltam, keresve a számomra megfelelő tevékenységet, aztán úgy véltem, fiatalként egyelőre önkénteskedem, hiszen az sokkal érdekesebb.” A beilleszkedési időszak után hamar hozzászokott a hazaitól eltérő kultúrához, megtanulta a köszönési formákat, sok ismeretséget kötött, megszokta az itteni napi rutint. „Bejövök az irodába, elmegyünk az iskolákba, ha van délutáni tevékenység, oda is, aztán otthon edzem kicsit, megnézünk egy karácsonyi filmet a lányokkal, emellett hetente egyszer nagyokat főzünk. Nagyon jól érzem magam itt.” Megjegyezte, nagyon szereti a keddenként Salomevel közösen tartott orosz társalgási klubot, továbbá az iskolai tevékenységeket, hangsúlyozottan az after school típusúakat. „Ott ugyanis azok a gyerekek vesznek részt, akiket valóban érdekel az adott tevékenység, és a nyelvi korlátok ellenére kitűnően kommunikálunk egymással különböző játékok és dalok segítségével.”
Örményországban január 6-án ünneplik karácsonyt, ezért nem igazán tervezett semmit december 25-ére, annál inkább készül az újév megünneplésére. „Nem leszek itt, ám biztos blinit készítenék, ami palacsinta orosz módra, és odahaza mindig azt fogyasztjuk újévkor.”