Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Országos Vidékfejlesztési Program (PNDL2) második kiírásából 7 millió eurót nyert 5 letett pályázata által Uzon község. De az Országos Vidékfejlesztési Ügynökség gyulafehérvári központú 7-es régiójától is 4 millió 312 ezer eurót fizetnek a községbeli munkálatokra, az Országos Befektetési Társaságtól nyert 414 ezer euró már csak hab a tortán. A milliók kapcsán beszélgettünk Ráduly István polgármesterrel.
Videokonferencián sürgette az uniós pályázatok véglegesítését a Vidékfejlesztési Ügynökség 7-es régiójának aligazgatója, Lidia Delia Bogdan, a megbeszélésről azonban sok település küldötte hiányzott, vagy épp az általuk szerződtetett pályázatíró cég képviselője nem jelent meg.
– Pedig ez az utolsó vonat utolsó vagonja – vélekedik Uzon polgármestere, Ráduly István, aki most is jó hírrel jött haza hivatalába –, mert a Brexit miatt nem tudni, jövőre mennyi pénze lesz az uniónak a kelet-európai országok fejlesztésére.
Ha lesznek is kiírások, Románia igyekszik lehívni, amit még lehet, hiszen az egész pályázati ciklusban elvihető összegnek hozzávetőlegesen a 20%-a szabad még. Ezt a folyamatot azzal is serkentené a kormány, hogy a települések elöljáróinak, a polgármestereknek és alpolgármestereknek 25%-os fizetésemelést engedélyez, amennyiben uniós pályázatokkal igyekeznek gazdaságilag fellendíteni a rájuk bízott falvakat, városokat. Elég ehhez egy 100 ezer eurós projekt is, de a 2014–2020-as pályázati ciklus kiírásaira válaszolva Uzon már több mint négymillió eurót nyert.
2016 óta Lisznyó és Bikfalva ivóvízhálózatára és az egyéni bekötésekre több mint 1 millió eurót, a Pünkösti-kúria teljes felújítására, és benne koncertekre is alkalmas konferenciaterem kialakítására 623,5 ezer eurót, Uzon és Bikfalva utcáinak aszfaltozására, sáncokra és járdákra közel 1,4 millió eurót, az új, 850 négyzetméter hasznos alapterületű óvoda építésére közel 600 ezer eurót kaptak. Még belefért a keretbe, azaz sikerült időben feltölteni az online felületre a lisznyói kultúrotthon felújítására és bővítésére benyújtott 339 ezer eurós pályázatot is; ezt még ezután bírálják el, de a helyszíni ellenőrzés biztató következtetésekkel zárult.
Ott van még az Országos Befektetési Társaságtól lehívott 413 ezer euró a bikfalvi kultúrotthonra, és az Országos Vidékfejlesztési Programtól 5 projektre nyert pénz, melyekre a szerződést november 30-ig kell aláírni. Innen a 27-es községi út aszfaltjának koptatórétegére, a 16-os községi út aszfaltozására, a 16A út (Sepsimagyarós–Szentivánlaborfalva) aszfaltozására és a Feketeügyön épített új hídra, az összes uzoni utca aszfaltozására és a bikfalvi iskola modernizálására érkezik a pénz, ha valami hirtelen fellobbanó kormányválság éppen nem fújja el. Egyelőre ez is nyert ügy.
Szép az infrastrukturális beruházások tömkelege, de a lakosok a munkahelyeket és a mindennapi megélhetés megkönnyítését várják a mindenkori elöljárótól – szembesítettük a polgármestert olvasóink visszajelzésével.
– Ha befektetővel állok szóba, az első kérdése, van-e villany, ivóvíz, szennyvízcsatorna és jó megközelítési lehetőség, azaz jó út a helyszínre – mondja Ráduly, megindokolván, miért pályázik egyre-másra, illetve dolgoztat már két pályázatíró céggel. Arra a felvetésre pedig, hogy nem fél-e ennyi pénzt elkölteni, tudván, hogy a DNA már mennyi önkormányzati vezetőt bekasztlizott, elmondta, túl van már egy sor – közel negyven – kivizsgáláson, de a becsületesen és törvényesen elvégezett munkát bátran vállalja ezután is, az alaptalan, hamis feljelentések pedig eddig is elhulltak.