Segítő Angyalok: példaképek a hétköznapi embernek, hősök a rászorulónak
Van egy tízezer fős közösség Székelyföldön, amelynek tagjai mindig készen állnak seg...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ismét nagy ceremóniával engedték el végzős diákjaikat szentgyörgyi és kézdivásárhelyi középiskolák, a megyeközpontban a Mikes Kelemen-líceumban és a Berde Áron-szakközépiskolában, míg a céhes városban a Bod Péter Tanítóképzőben és a Gábor Áron Műszaki Oktatási Központban ballagtak el.
Pontosan, szépen
Pontban 9-kor kezdődött a Mikes Kelemen Elméleti Líceumban a kicsengetés, amelyen Már István igazgató köszöntője után a tanfelügyelőség részéről Sibianu Viktor, a városi tanács részéről pedig Nagy Zoltán tanácsos szólt az egybegyűltekhez, ez utóbbi Antal Árpád polgármester üzenetét tolmácsolva. Régi hagyomány szerint a végzősök Szőcs Dániel tanárukkal együtt még egyszer közkedvelt pop-rock slágereket énekeltek, majd az első osztályos Horváth Benjámin szólt biztató versikével az ünneplőkhöz. A XI-esek üzenetét Fazakas Rebeka tolmácsolta, aki számára most váltak a tablók sima díszletekből jelentést hordozó tárgyakká, útravalóját Peti és az iskolatáska meséjébe csomagolva sütötte ki, és adta át. A búcsúzó diákok nevében Duka Boróka szólt, majd Ilkei Klementina Imelda szavalt Villon Testamentumából egy részletet.
A kitűnő diákok díjazása következett, ők annyian vannak, hogy egy oldalban is nehéz lenne elsorolni nevüket, Kolumbán Laura osztályfőnöknő elmondta, osztályából (XII. B) 25 gyermeknek van 9-en felüli médiája, köztük az évfolyamelső is, Szotyori Orsolya Anita, aki 9,96-tal végezte az utolsó évet, középiskolás éveinek átlaga 9,92. Hárman az osztályból már most egyetemistának tudhatják magukat.
Az idei végzősök közül többen ECDL-bizonyítvánnyal, informatikai szakvizsgával, nyelvvizsgával rendelkeznek. A Sapientia, az RMPSZ, a Kiwanis egyesület, a Máltai szeretetszolgálat is különdíjakat osztogatott, az ingázás mellett is kiváló eredményeket felmutató Felszeghy-díjat Pinti Emőke XII. C-s tanuló kapta. A reálszakosok legjobbja Szőcs Nagy Tímea lett (XII. B), a humán szakosoké Becsey Janka (XII. D). Matek-infó szakon 27-en, a természettudomány osztályban 29-en, a nyelvosztályban 20-an, a társadalomtudomány szakon 31-en végeztek az idén a Mikesben.
Tétova lépésekkel a jövőbe
A Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskola nappali líceumi tagozatán gazdasági technikusként 12-en, élelmiszeripari technikusként 13-an, stylist és fodrászként 19-en ballagtak el szombaton. A számokon túl megemlítendő, amit a minapi iskolabörzén egyhangúlag emlegettek az iskolát „eladó” diákok: ott annyira jó a tanári közösség, annyira figyelnek a diákra, olyan jó a kapcsolatuk, hogy az sem bánta meg diákéveit, aki nem oda szándékozott bekerülni.
Sztakics Éva alpolgármester asszony után, Glodeanu Klaudia Reményik Sándor Mi mindig búcsúzunk című versét követően Popescu Marius tanfelügyelő szólt a diákokhoz, majd Vízi Abigél XI-es, a diáktanács elnöke búcsúzott a barátoktól. A végzősök nevében Rápolti Diána könnyes szemmel emlegette az elmúlt diákéveket, a jó társaságot, de érezhető volt beszédében az a nagy bizonytalanság is, amely a biztos fészekből kipottyanó fiatalok életbe indulását is áthatja.
A tizenkettedikesek évfolyamelsője, Gödör Andrea (9,09-es átlag) beírta nevét az iskola aranykönyvébe, és átadta a kulcsot Kertész Beáta XI-esnek, Vízi Abigél gazdag iskolán kívüli tevékenységéért adott át díjat Karda Csabának, majd Bancea Gábor református lelkész intette a hegyi beszéd szavaival a végzősöket maradandó értékek gyűjtésére, aztán Benedek Károly katolikus segédlelkésszel imádkozták el az ünnepség résztvevői a Miatyánkot. Kányádi versével zárta a ballagási ceremóniát Biszak Hanna, a bemondó XI-es diák. Az iskola büszke az országos német olimpián II. díjas Rossien Jessicára, a szakmai tantárgyversenyen I. díjas Polgár Júliára és a II. díjas Gábor Csongor Tihamérra is.
Tanítóképzőben szólt a csengő
Pénteken egy filológia- és egy tanítóképző osztály 64 végzősét búcsúztatták a kézdivásárhelyi Bod Péter Tanítóképzőben. Évfolyamelső lett Barta Noémi (XII. A) 9,74-gyel. A kézdivásárhelyi önkormányzat könyvdíját szintén Barta Noémi kapta, az RMPSZ Héja Barbarát jutalmazta (XII. A) a nemzetközi versenyeken, valamint a TUDOK-on elért eredményeiért, a Rotary Klub Molnár Tímeának adott (XII. A) könyvadományt. Minden végzősnek további könyveket juttatott a Kézdiszéki Székely Tanács és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet is.
Ballagás a GÁMOK-ban
Szombaton a kézdivásárhelyi Gábor Áron Műszaki Oktatási Központban három líceumi, két szakiskolai és egy posztliceális osztály 122 végzősének szólt a Gaudeamus. Évfolyamelső lett Demény Tamás (XII. A) 9,76-tal, aki megkapta a kézdivásárhelyi önkormányzat díját is. Az RMPSZ Gondos Mária Magdolnát (XII. A), a Rotary Klub Csorba Andreát (XII. A) díjazta. A GÁMOK EVITA alapítványa két diákot jutalmazott: Tóth Lászlót (XII. B) az erdészeti vetélkedőn elért második helyezéséért, valamint Szabó Izabellát (XII. C) a megyei készruhaipari vetélkedőn elért első helyezéséért.