Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A 2021 első félévében elvégzett ellenőrzések kapcsán szó esett arról, hogy jelentősen megnőtt az illegális szemétlerakókat, hulladékokat a hivatal figyelmébe ajánló bejelentések száma. Ennek többek között az is oka lehet, hogy az önkormányzatok nem mindig lépnek fel hatékonyan a megelőzés vagy eltakarítás ügyében, így a lakosok az őrségtől várnak határozott fellépést (de ahol van, a helyi rendőrségtől is kérhetnek közbelépést).
Ugyanakkor jelentették már, ha szennyvíz ömlik a folyókba, vagy ha a trágyalevet nem megfelelő módon kezelték, ha gumiabroncsokat égettek. 2021-ben 60 bejelentett esetből (előző évben 79 volt összesen) 32-t megoldottak, a többit nem találták megalapozottnak, vagy átirányították más hivatalokhoz.
A hivatalnak azonban szükséges lenne legalább megdupláznia a személyzetét, jelenleg 3 felügyelő és a főfelügyelő látja el a szolgálatot a megye teljes területén. Az állásokat azonban a szűkös költségvetés miatt befagyasztotta a minisztérium – mondta Cândea. Olykor a csendőrség segítségét kell igényelniük, különösen, ha autókat, szekereket kell elkobozni. Ezeket utólag az adóhivatalnak továbbadják értékesítésre vagy megsemmisítésre. Idén a megyében két szekeret foglaltak le Oltszemen, egyet Kovásznán, Előpatakon egy autót is elkoboztak, egyet pedig a Brassó megyei kollégáik segítségével tudtak lefoglalni.
A tavaly kirótt büntetések különösen nagy összege – 626 ezer lej az idei 296 ezerhez viszonyítva – kapcsán derült fény arra, hogy ennek szinte felét az az árapataki cég kapta, amelyik illegális módon tárolt hulladékot a község területén, végül a TEGA köztisztasági vállalat közbelépésével számolták fel a szeméttelepet, pontot téve egy hosszas bürokratikus procedúrára.
Jelenleg 12 tematikus kontrollt végeznek a hivatal munkatársai, többek között egy átfogó, júniustól novemberig tartó ellenőrzés keretében vizsgálják, hogy az önkormányzatok megfelelő módon kezelik-e a hulladékot, van-e szerződésük a köztisztasági vállalattal, fizetnek-e a környezetvédelmi alapba. Idén két község volt büntetve hulladék-ügyben lakossági bejelentés nyomán: Bacon és Előpatak.
Az ozsdolai földosztó bizottságnál a prefektus úr nem nézné meg a 25 éve porosodó doszárokat?! Nagyon aljas gazemberek!!!
Köszönöm előre is és jó munkát kívánok!