Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Összesítve a gyermekeknek, fogyatékkal élőknek, időseknek, szegényeknek járó segélyeket kiderül, hogy mintegy negyvenféle pénzbeli juttatást nyújt az állam, amelyek több tízmilliárd lejre rúgnak egyetlen évben – mondta az államtitkár. Igaz az is, hogy az elmúlt években rettentően aránytalanul támogatták ugyanazt a szolgáltatást az állami intézményekben, illetve a civil szervezetek által fenntartott intézményekben ellátottak esetében (pl. bentlakásos rendszerben egy személy után az előbbiekben 5000 lejt kaptak az államtól, magánellátásban 250 lejt), ezen a megalázó különbségen is sikerült kicsit korrigálni.
Az állami rendszer egyik legnagyobb hibájára is rámutatott Makkai: a szociális szolgáltatásokra csak elenyészően kevés figyelmet fordít. Ez a gyakorlatban – többek között – abban is meglátszik, hogy bár mindegyik háromszéki önkormányzatnak van szociális ügyosztálya, azokban szakember – szociális munkás – csak a megyeszékhelyen és Kézdivásárhelyen van.
Egy újabb törvényjavaslatban már szerepel az is, hogy az egyházközségek is lehetnek szociális szolgáltatók. A minisztérium pedig – történelmi premierként – kimondottan a vidéki egyházközségeknek írt ki egy nemzeti programot 40 millió eurós költségvetéssel, amelyből idősgondozó szolgálat létesítését finanszírozhatják. Mint megtudtuk, ebből Kovászna megye is profitál, mivel a Diakónia és a Caritas segélyszervezetek is nyertesei az első kiírásnak, viszont idén ősszel másodjára is meghirdetik ezt a lehetőséget, ugyanis eddig csak az összeg 10%-át sikerült odaítélni.
Ahhoz viszont bátorságra van szükség a civilek részéről, hogy a papírmunkának nekiveselkedjenek – ismerte el Crăciun Adél is, az Országos Fogyatékosságügyi Hatóság alelnöke, aki szintén meghívottja volt a kerekasztalnak. A szolgáltatóknak először a szervezetet kell akkreditáltatni, majd magára a nyújtott szolgáltatásra licencet szerezni. A siker sok apróságon múlhat, akár azon, hogy a leendő létesítmény nem mindenhova pontosan ugyanazzal a névvel kerül a papírokba, vagy nem bizonyítják kielégítően telekkönyvi papírokkal az ingatlan tulajdonjogát, esetleg a fényképeken nem látszik, mekkora teret, felszereltséget biztosítanak egy ellátott személynek. Mindezek ellenére Crăciun Adél pályázásra biztatta a jelenlevőket, mert mint mondta „az isteni szeretetnek a jelenléte a Diakónia szolgáltatásában megváltoztatja a gondozottakat, de még a körülöttük levőket is”.