Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A belügyminisztériumból online levezényelt szertartáson – a korábbi gyakorlattól eltérően – megjelentek az RMDSZ helyi és megyei vezetői is.
– Mától önök számára a legfontosabb a törvény betartása, hogy összekötővé váljanak a lakosság, az intézmények és központi hatalom között. A legelső célkitűzésük a helyi lakosság kiszolgálása kell legyen a törvények szigorú betartása mellett, amit szigorúan ellenőrizni fogok – mondta Lucian Bode belügyminiszter.
Bode – egy közelebbről meg nem határozott okból – „különösen felhívta a figyelmét” a Hargita és Kovászna megyei kormánymegbízottaknak, hogy a legmagasabb szakmai szinten, „felelősséggel és az alkotmány betűjének betartásával” lássák el feladatukat.
Ráduly István „székfoglaló beszédében” köszönetet mondott a belügyminiszternek a bizalomért, az RMDSZ-nek, személyesen Tamás Sándornak és Antal Árpádnak a jelölésért, és családjának a támogatásért.
Elmondta: amikor nevesítették, áttanulmányozta a 18 fejezetes kormányprogramot, kiemelten a beruházásokról szóló részeket, hisz 17 éves polgármesteri pályafutása alatt maga is több mint 30 pályázatot nyert, és tudja, hogy mindehhez szükség van a kormány alá rendelt megyei intézmények támogatására (amelyeket a prefektus irányít – szerk. megj.)
– Én azt szeretném, hogy a dolgok normálisan működjenek, és mindenki magas szinten végezze a munkáját. A prefektúra és a többi közintézmény feladata a polgárok kiszolgálása. Vállalom a felelősséget, hogy a kormányprogram ne maradjon papíron, és ennek előnyeit minden háromszéki állampolgár élvezze – nyilatkozta az új kormánymegbízott.
Tamás Sándor megyei tanácselnök azt mondta: „nem akar a múltról beszélni”, de azért reményét fejezte ki, hogy „vége lesz már egyszer annak az időszaknak”, amikor a prefektus fő feladata Háromszéken, hogy „behúzva tartsa a kéziféket” (ezt a „tételt” állítólag Codrin Munteanu volt kormánymegbízott hangoztatta sűrűn – szerk. megj.).
– Kérem, prefektus úr, gondoskodjon arról, hogy ne csak a választott, hanem a kinevezett személyek is a lakosság érdekében dolgozzanak – mondta a megyei tanács elnöke.
A ceremónia után Antal Árpád érdeklődésünkre, hogy mire véljük a belügyminiszter „kiemelt figyelmét”, azt mondta: ő úgy értelmezi, hogy Lucian Bode arra utalt, véget kell vetni annak a gyakorlatnak, amely szerint ezekben a megyékben a jogszabályokat „rosszhiszeműen kell értelmezni”, és hogy a prefektusok feladata, hogy „akadályozzák az önkormányzatok munkáját”.
Antal elmondta: a leköszönő prefektusnak volt egy „nagyon csúnya búcsúlevele”: megtámadta a közigazgatási bíróságon azt a társulási szerződést, amit a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, a megyei tanács és a Sapientia Alapítvány kötött a multifunkcionális központ megvalósítása érdekében. Túl azon, hogy rengeteg „tárgyi tévedést” tartalmaz, és egyetlen „épeszű kifogást” sem fogalmaz meg, a prefektus a 30 napos válaszadási idő lejárta előtt, utolsó hivatali napján megtámadta a bíróságon a határozatot.
– Azok az emberek, akik az ilyen dokumentumokat „gyártják”, továbbra is ott dolgoznak a prefektúrán, ezért lesz rendkívül nehéz dolga Ráduly Istvánnak – mutatott rá a sepsiszentgyörgyi polgármester.