Az allami szferaban is csak ott adnak, ahol a vezeta ugymond jo lelku. Vannak olyan onkormanyzatok, ahol lenne penz, de nem adnak, mert nagy a sporlas. Protokolra es ingyen elo szocsisokra van penz.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Többen üzletelni próbálnak a vakációs csekkel. Az illetékesek arra hívják fel a figyelmet, hogy nemcsak azt vonják felelősségre, aki elfogadja a szabálytalanul eladott csekket, hanem azt is, aki eladta.
A vakációs csekk idén jelent meg tömegesen a piacon, miután az állami intézményekben is adni kezdték. Az egy nettó minimálbér (1450 lej) összértékű értékpapírok névre szólóak, és csak a tulajdonos használhatja, kizárólag belföldi turisztikai szolgáltatások árának törlesztésére.
– A csekkek adásvétele egyértelműen törvénytelen, és 27 ezer lejig terjedő bírsággal sújtható az „üzletelő”, mi több, a turisztikai irodák és szállodák esetében a működési licenc is bevonható. Ez egy nagyszerű eszköz, de nem üzletelni kell vele, hanem rendeltetésszerűen használni, mert ez nem csak a turizmus fellendítésére és a feketepiac visszaszorítására alkalmas, hanem arra is, hogy az alkalmazottak kipihenjék magukat, a családjukkal legyenek, kevesebb gyógyszert fogyasszanak, kevesebbszer menjenek betegszabadságra – mondja Rosner Hermann, az Utazási Irodák Országos Szövetségének (ANAT) vezetőtanácsi tagja.
Rosner „sajnálatosnak” nevezte, hogy a magánszféra nem ismerte még fel az utazási csekkben rejlő előnyöket, hisz az 1450 lej értékű jegy után csak 10 százalék adót kell fizetni (egy évben legfentebb hat adható), míg ha ugyanilyen értékű fizetésemelést, vagy prémiumot adnak, annak legalább négyszer ekkora adóvonzata van.
A vakációs csekkekkel kibocsátásuktól számítva egy évig lehet turisztikai szolgáltatásokat kifizetni kizárólag a minisztérium honlapján közzétett partnerintézményeknél. <
Az allami szferaban is csak ott adnak, ahol a vezeta ugymond jo lelku. Vannak olyan onkormanyzatok, ahol lenne penz, de nem adnak, mert nagy a sporlas. Protokolra es ingyen elo szocsisokra van penz.
Aki el akarja adni és rajtakapják attól vegyék el büntessék meg és ne csűrjék, csavarják a semmit! Inkább azon gondolkozzanak, h pl miért olyan drága a romün tengerpart? 1450 lejből bulgáriában akár all inclusiv szolgáltatással lehet nyaralni 5 napot, nálunk meg kell pótolni az összeget ha esetleg 1 reggelit vagy ne adj Isten légkondis szobát is szeretnénk!