Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Március elseje óta fogadja a 2018-as esztendőre vonatkozó egységes agrártámogatási kérelmeket a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) megyei fiókja. A gazdákat előre összeállított program szerint hívják be. Benyújtási határidő: május 15.
Néhány év alatt kialakult egy rendje a kérések benyújtásának – mondta el megkeresésünkre György Ervin. Az APIA igazgató-helyettese szerint a „névsoros program” bejött, így nincs torlódás, az emberek nem töltik fölösleges sorban állással az idejüket.
– Jó időben értesítettünk mindenkit, hogy mikor jöjjön, így nem állnak sorban az emberek. Valamennyit persze kellhet várakozni, de alapjában tartani tudjuk a programot. Ez azért van, mert a munkatársaink már ismerik a gazdákat, hogy mekkora területük, hány állatuk van, mert nyilván nem ugyanannyi időbe telik átvenni és leellenőrizni az adatait annak, akinek egy pozíciója van, mint akinek negyven – magyarázza az aligazgató.
Az igazgató szerint a sort a kisgazdákkal kezdik, mert azok területe kisebb ugyan, de éppen sokszor bonyolultabb „lepapírozni”, mint a százhektáros nagyságú mezőrészeket. Naponta, átlagosan 50 embert „vesznek át”.
A területre és az állattenyésztésre vonatkozó nyilatkozatokat kizárólag elektronikus formában lehet kitölteni az IPA-Online applikáció segítségével. Az adatokat az APIA tisztségviselőjének egyenként le kell ellenőriznie, igényelnie kell az esetleges hiányok pótlását, a hibák kijavítását. Miután mindez megtörtént, a gazdának mindent még egyszer le kell ellenőriznie, és alá kell írnia a leadott dokumentumcsomagot. Fontos, hogy minden „a helyén legyen”, mert a hibákra rámehet a támogatás.
A kérelmezőnek a beadványhoz mellékelnie kell a helyi polgármesteri hivatal által kiállított gazdalajstrom-kivonatot, illetve minden olyan dokumentumot, amely azt bizonyítja, hogy jogosult a terület használatára. Minden bizonylatnak érvényesnek kell lennie a támogatási kérelem benyújtásának pillanatában. Azok a területek, amelyek nem használhatók az év teljes ideje alatt, nem jogosultak támogatásra – ismételte meg György Ervin.
A támogatási kérelmeket május 15-ig kell benyújtani, és aligha lehet számítani arra, hogy meghosszabbítják a határidőt – hívta fel a figyelmet az igazgató.
Bár az összesítés még nem zárult le, az előzetes adatok szerint, tavaly az APIA helyi kirendeltségén keresztül, a pályázatot benyújtó mintegy 14 ezer gazda jóval több mint 50 millió euróhoz jutott. Pontos adatokat áprilisra ígért az igazgatóság.