A választók meghálálják az értük végzett munkát
Az elmúlt évek választásait tekintve, minden alkalommal kitűnik egy felsőháromszéki ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Csendes, mondhatni szokatlanul békés körülmények között ülésezett tegnap a Kovászna megyei tanács. Az ülés napirendjén szereplő javaslatok tulajdonképpen gond nélkül átmentek.
A hozzáadottérték-adóból a megyei és községi utakra elkülönített összegek elosztásáról, valamint a helyi költségvetések kiegyensúlyozására a hozzáadottérték-adóból elkülönített összegekről fogadott el határozatot a tanács a 2017-es évre, és becsléseket a 2018–2020-as időszakra. Döntött arról, hogy az Aquasic Közösségek Közti Társulást beolvasztja a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesületbe. Ennek indokairól felvilágosítást kértek az Erdélyi Magyar Néppárt tanácsosai, és arra is kíváncsiak voltak, mennyibe került eddig a tanácsnak a két intézmény.
Grüman Róbert alelnök, akinek ezek az intézmények alárendeltségébe tartoznak elmondta: az elsőbe évi 600.000 lejjel pótolt a tanács, a másodikba havi 6.000 euróval, azaz évi mintegy 325.000 lejjel. Henning László alelnök kifejtette: az összevonás hátterében nem csak az áll, hogy egy intézménynek várhatóan kevesebb lesz az adminisztrációs költsége, mint kettőnek, hanem az is, hogy a Számvevőszék kifogásolta, hogy szinte ugyanazzal a területtel két különböző intézmény foglalkozik. A testület végül megszavazta az összevonást.
A megyei tanács módosította az összes útjavítási munkálat dokumentációját. Erre azért volt szükség, mert időközben a hozzáadottérték-adó 20 százalékról 19 százalékra csökkent, és ez nem változtatja meg automatikusan az összes iratban az értéket, hanem egyenként kell a tanácsnak jóváhagynia.
Döntöttek arról is, hogy új hidat építenek Nagyajtán. Ezzel kapcsolatban Henning László megyei tanácselnök-helyettes emlékeztetett arra a kelet-európai mentalitással szinte felfoghatatlan esetre, amikor 2004-ben a megyei tanács levelet kapott a bécsi osztrák kancelláriától, amiben figyelmeztették: az általuk épített nagyajtai híd 100 éves garanciája lejárt, és innentől kezdve elhárítanak minden felelősséget az esetleges balesetekért… Vajon azokra a hidakra, amiket most mi építünk, tudunk-e ilyen precizitással nem 100, hanem 50 éves jótállást vállalni, és vajon a híres modern technológiánkkal lesz-e az a nyilvántartási rendszer, ami majd figyelmeztet bennünket arra, hogy lejárt a garancia? – tette fel a kérdést az alelnök.
Fazakas Péter EMNP-tanácsos felvetette, tartsák meg a műemlékértékű hidat, és használják fel máshol, „nehogy már beolvasszák Galacon”. Florentina Teacă, a Szociáldemokrata Párt (PSD) tanácsosa is azt javasolta, a hidat hagyják meg eredeti helyén a gyalogos és kerékpárforgalomnak, az újat pedig építsék máshová.
A testület tudomásul vette többek között a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület, a Sepsi-SIC Egyesület, a Kovászna Megye Integrált Hulladékgazdálkodási Egyesület és az Angustia Egyesület 2016-os évi tevékenységi beszámolóját.