Háromszéken még nem lehet járványról beszélni, de továbbra is azonosítanak olyan betegeket, akik sárgasággal (Hepatitis A) fertőzöttek. Azt is megtudtuk, hogy főképpen Kézdivásárhelyről és környékéről érkeznek a páciensek.
Dr. Sánta Ferenc a Kovászna Megyei Közegészségügyi Igazgatóság keretében működő járványügy főorvosa kérdéseinkre elmondta, hogy a sárgaságfertőzések terén nem kapcsolódnak konkrétan az esetek, így egyelőre nem lehet járványról beszélni, de továbbra is érkeznek a fertőzöttek.
– Főképpen Kézdivásárhelyről és környékéről érkeznek betegek. Csupán feltevés, ám érdemes lenne jobban odafigyelni a kézdivásárhelyi vezetékes vízre, hiszen számtalan polgár panaszkodik ennek minőségére, elszíneződésére: ha pedig az elavult csöveknél, vezetékeknél beszivárgás történik, akkor elképzelhető, hogy ez is fertőz, akár okozhat járványt is – fogalmazott a járványügyi főorvos.
Hangsúlyozta, hogy konkrétan még nem bizonyított az elszíneződött víz és a sárgaságfertőzések közötti összefüggés, de az tény, hogy megyeszinten, Kézdivásárhelyen, és a közvetlen környékén azonosítják a legtöbb hepatitises beteget.
A sepsiszentgyörgyi Őrkő negyedben még tavaly november végén azonosított rühösséggel kapcsolatosan a szakember kifejtette, hogy ezen a téren jelen pillanatban „csend van”, valószínű, hogy a kezelt betegek meggyógyultak, megfelelően foglalkoztak azokkal, akik kontrollra mentek.
A légúti fertőzések terén nem jegyeznek aggasztó, kirívó eseteket, illetve eddig nem azonosítottak egyetlenegy influenzafertőzést sem Háromszéken. A megyére vonatkozó statisztikák szerint, míg a téli ünnepek előtt 2,3 ezret ért el a betegek száma, az utolsó jelentések már 2099 fertőzött személyt említenek ezen a téren.
Konkrétan mit tett a Kovászna Megyei Közegészségügyi Igazgatóság a kézdivásárhelyi ivóvíz minőségével kapcsolatban ? Ha mindenki tud róla miért nem csinálnak semmit ?