Nem mindennapi események és műfajok a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet programjában
A kultúra számtalan területén kínál izgalmas programokat a Sepsiszentgyörgyi Liszt I...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Erre azért is szükség van, mert az egészséggel foglalkozó internetes honlapok 80%-ának elsődleges célja a haszonszerzés, és nem az egyén egészsége. A 13 gyerekgyógyász által alapított ERPE Gyermekgyógyász Szakcsoport személyre szabott betegoktatási anyagot szerkesztett, amit 2700 példányban nyomtattak ki, és eljuttatják a székelyföldi kórházakba, többek között Sepsiszentgyörgyre. Mint írták, az egészségnevelés akkor a leghatékonyabb, ha személyre szabott, és főként azokra a kérdésekre kell válaszolni, amelyek ténylegesen foglalkoztatják a szülőket vagy a betegeket.
A járóbeteg-rendelőben vagy a sürgősségi ellátás során az orvosnak alkalma nyílik tanácsot adni az egészséges életmód kialakításához, ehhez azonban jóval több időre lenne szükség, mint ami rendelkezésre áll egy-egy betegvizsgálat alkalmával. Az adott körülmények között jó megoldásnak tartják a betegoktató anyagok használatát. Az orvosi szakcsoport 12 témakörben állított össze magyar és román nyelvű ismeretterjesztő anyagot szülők számára a különböző étrendekről, vitaminhasználatról, gyomorbetegségekről, újszülött-gondozásról, de a házipatika gyógyszereit is bemutatják, valamint rövid útmutatót adnak a gyakori panaszok ellátásához.
A szerkesztésben Háromszékről részt vett dr. Ágoston Zsuzsa Klára gyermekgyógyász főorvos a baróti kórházból, dr. Tarczali Mária gyermekgyógyász főorvos és dr. Hatházi Annamária gyermekgyógyász főorvos Kézdivásárhelyről, valamint dr. Gyulai Gabriella újszülött- és gyermekgyógyász főorvos Sepsiszentgyörgyről.